Jégkorong: 6-3-mal ünnepelte a 6-3 63. évfordulóját a DAB!

Öcaline • 2016. november 25. 20:42 • Sport 0 0

Gyönyörű sportpillanat volt 59.59-nél, amikor a Csík benyeste a harmadik találatot a MOL Liga mai játéknapján a jégcsarnokban: az eredmény 6-3-ra változott, így csapatunk (ok, akaratlanul, de mégis) méltó módon ünnepelte az évszázad futballmeccsének évfordulóját ma este – 6-3 arányban győzött a Dunaújvárosi Acélbikák, folytatás vasárnap, sokkal nehezebb lesz!

A siker, méghozzá a biztos diadal reményében vártas a Csíkszereda gárdáját a DAB alakulata a jégcsarnokban ma este, ugyanakkor nagy kérdés volt, Lee Gilbert vezetőedző eltiltása miképpen hat a haza csapat teljesítményére a MOL Liga mai játéknapján.

Nos, a kezdetek kezdetére nem lehetett panasz, hiszen előbb Azari, majd Dansereau vette be Ruczuj ketrecét – ha nem is dőlt el mindent, masszív hazai fölényt jelzett az eredmény (2-0). A tetejébe a második felvonás is egy szép Azari-góllal kezdődött, ezt követően azonban feljött a székely légió, és hamarosan szépített is az álláson (3-1). A gól nyomán vérszemet kaptak a vendégek, és miközben csapatunk kicsit beleszundított a meccsbe, újabb góllal jelezte, hogy ideje összekapnia magát az Acélbikák alakulatának (3-2)

Szerencsére ez a figyelmeztetés már hatott, Cseter szép góllal növelte ismét kettőre az előnyt, majd a a harmad fináléjában Kaszkov pókhálózta ki a csíki ketrecet – három góllal vezetett a DAB a harmadik harmadra fordulva (5-2). A befejező játékrész eleje meglehetősen lagymatag játékot hozott, viszont láttuk a meccs legszebb találatát Németh Pétertől – és már mindenki elkönyvelte a négygólos hazai diadalt, amikor az utolsó előtti másodpercben újabb gólt talált a Szereda; így alakult ki a "sporttörténelmi" eredmény (6-3).

Folytatás vasárnap – a MAC ellen jóval komolyabb kihívás vár a Bikákra!

Mestermérleg

Vegyes érzésekkel beszélt a látottakról Lee Gilbert vezetőedzőt helyettesítő Strenk Hunor:
– Összességében a hat lőtt góllal és a három ponttal elégedettek lehetünk, a játék azonban hagyott kívánnivalót maga után. Holnap edzésen próbálunk csiszolni még az apróbb hibákon, hogy vasárnap bomba formában léphessünk jégre a MAC ellen!