Sporthétfő: két ki-ki rangadó – felemás mérleggel

Öcaline • 2016. november 21. 21:36 • Sport 0 4

Két 3-2 arányú meccs, de micsoda különbség: a DAB jégkorong csapata ennyire veszített a Miskolc ellen, a Dunaferr DUE Renalpin futsalosai ugyanilyen arányban múlták felül a Berettyóújfalu gárdáját ma este. Ilyen a Zélet, drága sportbarátok – a részletekért kattintsatok, hajtás után címszavas összegzés!

Két fontos rangadót tartogatott a sporthétfő a dunaújvárosi sportbarátoknak: a Dunaújvárosi Acélbikák a DVTK Jegesmedvék gárdáját fogadta a jégcsarnokban, a Dunaferr DUE Renalpin gárdája a futsal bajnokság keretében vívott ki-ki meccset a dobogó harmadik helyéért a sportcsarnokban ma este.

Szoros meccs, végül vereség a címvédőtől

Bár a jégkorong rangadó esélyesének inkább a vendégek számítottak, a jó szériából a meccsbe érkező DAB nagyon fogadkozott, hogy megcsípik a címvédőt – és remekül is kezdték a találkozót Lee Gilbert tanítványai. Becze találatával vezetést szereztek a 3. percben – igaz, a vezető gól után mintegy negyed órás pauza következett, mivel csatárunk szó szerint értelmezte e kitörő öröm fogalmát; egy plexi bánta a mutatványt, de a lényeg, vezettünk (1-0). A kényszerszünet után is a hazai gárda uralta a jeget – ráadásul egy újabb, ezúttal fórból szerzett Becze-góllal megduplázta előnyét az Acélbikák alakulata (2-0).
Sajnos a második felvonásra egy harcosabb Miskolc érkezett, s egy harmatos fórjátékot hátrányból lőtt góllal büntette a Jegesmedvék gárdája – alig három perc elteltével egyre csökkent az haza előny. A szépítés érezhetően még nagyobb  lendületet adott a vendégeknek, és bár a miskolci kapu előtt is kimaradt néhány ígéretes lehetőség, inkább a borsodi legénység akarata érvényesült. Egy eladott korongot góllal büntetett a DVTK – a befejező játékrész előtt még mindig nem dőlt el semmi (2-2). Sajnos a befejező játékrészben tovább folytatódott a mieink vesszőfutása, egy véleményes előnyjátékot góllal koronázott a Miskolc, és bár a folytatásban több lehetőséghez jutottak a mieink, gólt már nem sikerült lőni, így végül a helyzeteivel jobban sáfárkodó vendégek örülhettek a három ligapontnak 3-2 arányú győzelmükkel.

Dunaújvárosi Acélbikák – DVTK Jegesmedvék
2-3
(2-0, 0-2, 0-1)
A DAB gólszerzői: Becze 2.

Helycserét érő diadal a Berettyóújfalu ellen

Komoly erőpróba elé nézett a Dunaferr DUE Renalpin gárdájára is: együttesünk üldözőként fogadta a harmadik helyen álló Berettyóújfalut, mégpedig azzal a tudattal, hogy győzelme esetén elfoglalhatja ellenfele pozícióját a bajnoki tabella harmadik helyén.
A tétnek megfelelő taktikai csatát, hullámzó játékot hozott az első félidő, amelyben szerencsére a mieink szereztek vezetést egy formás kontra és Fekete pontos befejezése révé (1-0). A vezető találat után nagyobb sebességre kapcsolt az ellenfél, de a mieink kontrái is rendre veszélyesnek bizonyultak – végül egy életveszélyesen pattanó találattal egyenlítettek a vendégek (1-1). Szerencsére nem tartott sokáig az öröm – Hosszú pontos lökete a következő támadásból újra a mieinket juttatta vezetéshez a félidő hajrájában (2-1).
Ráadásul amilyen szépen zárta az első felvonást, olyan gyönyörűen kezdte a másodikat a Fehér-legénység: Horváth Norbert szépségdíjas perdítéssel vette be a vendégek kapuját – kettőre nőtt a Dunaferr előnye (3-1). A folytatásban szépíteni még ugyan tudott, de egyenlíteni már nem a Berettyó, így a végén a mieink örülhettek 3-2 arányú diadalnak. A "hatpontos" meccs örömteli hozadéka, hogy a győzelem révén a Dunaújváros a harmadik helyen várhatja a bajnoki pontvadászat folytatását – szép volt fiúk, jár a kalaplengetés!