Jégkorong: kiélezett csata után végül sima siker a Zöld Sasok otthonában

Öcaline • 2016. november 18. 21:18 • Sport 0 5

Bár a találkozó véghajrájáig nyílt volt a Ferencváros elleni rangadó, a végén viszonylag simán nyerte a meccset a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája a MOL Liga mai játéknapján a fővárosban: Azariék 5-2 arányú diadalt arattak a Zöld Sasok otthonában – szép volt fiúk, csak így tovább hétfőn este is!

Itthon könnyed és emlékezetesen szép játékkal ütötte ki legutóbb a Ferencváros gárdáját a DAB, és mindenki tudta, hogy a fővárosi alakulat a visszavágás reményében fogadja a MOL Liga mai játéknapján az Acélbikák gárdáját. Kemény, kiélezett küzdelemre készülhettünk, és a meccs nagy része vissza is igazolta a várakozásokat. Komoly energiák feszültek egymásnak, a gólcsendet végül a DAB negyedik sora törte meg – Nagy góljával szerzett vezetést a Gilbert-legénység az 5. percben. A sok kakaskodással, kiállítással tarkított harmadban több gól már nem esett, így ha nem is bombabiztos vezetéssel, de a mieink előnyével mehettek az első pihenőre a felek (0-1).
A második felvonásban folytatódott a kemény ütközet, és bár a harmad elején megduplázta előnyét a DAB – Dansereau lövése talált utat Sevela ketrecébe a 34. perc elején –, továbbra sem dőlt el semmi, hiszen a Fradi is jelentős erőket mozgósított az egyenlítésért. És ami nem sikerült közel negyven percen át, az összejött egy percen belül: a játékrész hajrájára nemcsak szépített, de két gyors góllal egalizált is a vendéglátó (2-2).
A döntés tehát a harmadik etapra maradt, ráadásul a felek nem csak a góllövés terén szerették volna dűlőre vinni a dolgokat – a sípmesterek mindkét oldalon végleges kiállítással díjazták Jabornik és Ölander parázs ütésváltással tarkított, a MOL Liga frontján (sajnos) ritkán látható különmeccsét –, és bár a 48. percben Kaszkov újra a Bikák gárdáját juttatta előnyhöz, a találkozó véghajrájáig nem dőlt el semmi (2-3). Az utolsó percekben viszont már kockáztatnia kellett a Fradinak, a kinyílt védelem ellen pedig minden dunaújvárosi kontra veszélyt jelentett. És ahogy az aranykönyv is írja, egy szép kontra végén Azari mattolta a vendéglátók portását, majd Becze üreskapus lövése is gólt ért az 58. percben – így végül simán, 5-2 arányban győzött a DAB. Folytatás hétfőn este itthon a Jegesmedvék ellen – ahhoz remek alapot jelenthet a ma esti diadal!