Jégkorong: bosszantó vereség a hibák ára az UTE ellen

Öcaline • 2016. november 11. 19:12 • Sport 0 4

Hiába küzdött nagyot és maradt szinte végig egyenlő partnere ellenfelének, vesztesként hagyta el a jeget a DAB gárdája a Mol Liga mai játéknapján: együttesünk az UTE alakulatát fogadta, és végül 4-2 arányban kapott ki a helyzeteivel sokkal jobban sáfárkodó fővárosi csapattól.

A győzelem reményében fogadta a MOL Liga sorozatában az Újpest együttesét a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája a jégcsarnokban ma délután – bár azt is mindenki tudta, hogy nem vár könnyű menet a Gilbert-legénységre a jó erőkből szervezett fővárosi alakulattal szemben. A várakozásoknak megfelelően kezdődött a meccs, a jó védelmek és a remek kapusok munkája nyomán gól sokáig nem esett – hullámzó, de lüktető, jó tempójú volt a játék. A sok helyzetből végül egy gól is született – sajnos nem éppen oda, ahová az Acélbikák tábora remélte: a 7. percben az újpestiek szereztek vezetést (0-1). A vendégek vezetése után új erőket mozgósított a Gilbert-legénység, de hiába a sok helyet, a góllövés ezúttal is rendre elmaradt – az első szünetre vékony újpesti fórral vonultak a csapatok.
Fordulás után is támadásban maradt a DAB, de a vendégek kontrái is veszélyesek voltak, ugyanakkor továbbra is a borzasztó helyzetkihasználás keltett indulatokat a piros-fehér drukkerek körében – pláne, hogy a harmad derekán túl újabb találatot jegyzett az újpesti legénység (0-2). Már-már úgy tűnt, hogy ezt a harmadot is megússza gól nélkül a vendégek együttese, amikor – kettős fórban! – Ozols bombája végre betalált a 40. perc elején, így a végjátékra ismét csak egy gólos újpesti vezetés várt a felekre (1-2). Sajnos az utolsó felvonásban is folytatódott a mieink vesszőfutása: miközben a góllövéssel ezúttal is adós maradt a csapat, az újpesti gárda taktikusan őrizte az előnyt, majd a 46. percben könyörtelenül kihasznált egy védelmi megingást – újra kettő lett közte (1-3). Ebből a mélyütésből egy újabb előny nomán még Azari révén egy percen belül felállt az Acélbikák alakulata, de a folytatásban megint a vendégek akarata érvényesült – kapusát lehozva támadt a DAB az utolsó percekben, de négy másodperccel a vége előtt az ellenfél talált az őrizetlen dunaújvárosi ketrecbe, így végül 4-2 arányú vendégsiker lett a találkozó végeredménye.

Mestermérleg

Lee Gilbert: Három óriási egyéni hibát követtünk el, ami sajnos a mérkőzésünkbe került. Az első harmadban nem a megfelelő energiaszinten játszottunk, az utolsó negyven percben viszont úgy jöttünk ki, ahogy kellett, felkészültek voltunk, sajnos hiába lőttünk több mint negyvenet kapura, nem találtunk be elégszer. Csalódott vagyok a mai teljesítményünk miatt!

A folytatás még nehezebb lesz – vasárnap a MAC Budapest vár a Bikákra...