Vízilabda: kegyetlen csata, értékes döntetlen a BVSC ellen

Öcaline • 2016. október 26. 21:44 • Sport 0 0

A szezon egyik legkomolyabb csatája várt a DUE Maarsk Graphics együttesére a nő vízilabda bajnokság hétközi játéknapján: a Mihók-csapat a tabella második helyén álló BVSC alakulatát fogadta, és a kiélezett, idegbajig húzott csatában végül nem bírtak egymással a felek – 11-11 arányú döntetlen a vége, kegyetlen meccs volt!

Bizakodva várta a női vízilabda bajnokság mai játéknapját a DUE Maarsk Graphics alakulata – együttesünk a remek erőkből álló BVSC elleni rangadóra készült a Fabó Éva Sportuszodában ma este. Akiélezett csatát ígérő meccs elején a mieink kapták el jobban a fonalat, hiszen Gurisatti szép találata után Kasó Orsolya egy megúszás után hatalmas bravúrral hárított (1-0). Sajnos a folytatás már nem volt ennyire fényes, hiszen előbb  a mezőnyben ragadta magához az irányítást a vasutascsapat, majd fordítani is tudott – 1-2 után még kiegyenlített a Dunaújváros, aztán egy gólváltás következett, de a negyed vége ismét a vendégeknek sikerült jobban (3-4).
A folytatás is roppant keményen alakult: rendre a BVSC vezetett, de mindig csal egyetlen gólocskával, aztán Szilágyi, majd újra Gurisatti Gréta révén mindig visszajött a meccsbe a DUE – a félidőre még semmi nem dőlt el (6-6). Rangadóhoz méltó küzdelem tanúja lehetett a drukkertábor, ráadásul a harmadik negyed első felében hosszú idő után újra a mieink vezetek, igaz, szintén csak egyetlen találattal (8-7). Mivel mindkét együttes feszesen védekezett, sokáig úgy tűnt, hazai vezetéssel vonulhatnak pihenőre a csapatok, de sajnos az utolsó másodpercekben betalált a BVSC – a döntés az utolsó felvonásra maradt (8-8).
A záró negyedben ráadásul előbb újra a vendégek ragadták magukhoz az előnyt, ám Garda, majd Szilágyi és Vályi Vanda révén nemcsak egyenlített, de a meccs során először két góllal is vezetett Mihók Attila egysége (11-9). Annak viszont sajnos csalódnia kellett, aki azt hitte, zsebben a bajnoki pontok – az ellenfél rutinos játékosai visszahozták a meccsbe a BVSC-t, és bár a legvégén újra felcsillant a remény arra, hogy a DUE-tábor öröme legyen maradéktalan, nem sikerült betalálni a fináléban: 11-11 arányú, halkan súgom, megérdemelt döntetlen lett a rangadó vége.

Így is szép volt csajok – jár a gratuláció!