Röplabda: sajnos könnyed hazai siker a Pénzügyőr otthonában

Öcaline • 2016. október 23. 19:18 • Sport 0 3

Nem tudta folytatni remek szériáját a Dunaferr SE röplabda csapata: együttesünk a Pénzügyőr otthonában vendégszerepelt ma délután, és viszonylag sia meccsen végül 3-0 arányú vereséget szenvedett.

A bravúrban bízva, egyúttal a remek széria folytatásának reményében vágott neki a Pénzügyőr elleni csatának a Dunaferr SE együttese a férfi röplabda bajnokságban ma délután – mivel a Tomanóczy-cspat győzelme esetén még egy helycsere is kinézett a tabellán, kemény, kiélezett küzdelmet ígért az összecsapás.
Sajnos a meccs eleje nem igazolta vissza az előfeltevéseket: nagyon gyorsan meggyőző fölényre tettek szert a hazaiak, és hiába igyekezett kapaszkodni a Dunaferr, végül 25-15-re húzták be a nyitó játékot. Ráadásul a második felvonás elején is fölénybe kerültek a vendéglátók, igaz, akkor felállt a dunaújvárosi gárda, és úgy tűnt, akár még az egyenlítésre is nyílik esélye a mieinknek (15-15). Ekkor megint fölénybe kerültek a fináncok, ám a mieink nem adták könnyen a szettet – 21-nél ismét kiegyenlítettek. A komoly küzdelemből sajnos újra a hazaiak jöttek ki győztesen, 23-ra megnyert játékuk révén 2-0 lett a szettarány.
A magabiztos hazai vezetés alaposan letörte a mieink lelkesedését, és bár a harmadik játékban is tisztességgel küzdött a Dunaferr, de a Pénzügyőr kiválóan használta ki a lehetőségeket, és egyre komolyabb előnyre tett szert – végül a játékot 25-18-ra, a meccset 3-0 arányban nyerte, vagyis viszonylag simán tartotta otthon a bajnoki pontokat.