Jégkorong: diadal a Magyar Kupában a Fehérvár ellen

Öcaline • 2016. október 19. 20:36 • Sport 0 0

Küzdeni tudásból jelesre vizsgázott, hátrányból felállva győzött 3-1 arányban a megyei rivális Fehérvár AV19 ellen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a Magyar Kupa sorozatában ma este.

A MOL Liga mellett a Magyar Kupában is "érintett" a DAB jégkorong csapata, és a Fradi kiütése után ma újra a győzelem reményében várta a Fehérvár AV19 gárdáját Lee Gilbert alakulata. A meccs érdekessége az volt, hogy mindkét együttes vereséggel kezdte a sorozatot, így a nagy kérdés az volt, melyik gárda gyűjti be első győzelmét a kupaküzdelmek keretében. A meccs nem kezdődött valami fényesen a DAB számára, hiszen az első valamirevaló fehérvári támadás azonnal gólt hozott – innen együttesünk futhatott az eredmény után (0-1).
Szerencsére a vendégek gyors gólja ébresztőt fújt a mieinknek, és több szép helyzet, kimaradt ziccer után a játékrész fináléjára fordulva végre góllá érett a dunaújvárosi fölény: Borbás hozta helyzetbe Dansereau-t, aki nem köszönte szépen, remek góllal egalizált (1-1). A második harmadban is a mieink akarata érvényesült, de hiába a több tiszta helyzet – és a sok fórjátékos kísérlet –, nem nőtt az előny.
A döntés a harmadik felvonásra maradt, és ekkor végre bejöttek a kísérletek: több közeli ziccer után Ozols távoli bombájával szerzett vezetést az Acélbikák alakulata, majd Azari szép szóló után mattolta a fehérvári portást – 3-1 arányban győzött, megérdemelten tartotta itthon a kupapontokat a DAB alakulata.