Vízilabda: fölényes UVSE-siker a forduló rangadóján

Öcaline • 2016. október 16. 09:08 • Sport 0 6

Nem tudta megnehezíteni a bajnoki címvédő UVSE dolgát a DUE Maarsk Graphics gárdája a női vízilabda bajnokság tegnapi csúcsrangadóján: a bajnoki címvédő végül a vártnál simább, 13-7 arányú győzelemmel tartotta otthon a pontokat, Mihók Attila gárdája a szezon első vereségébe szaladt bele. Lesz jobb, lányok!

A tavalyi döntő "újrázására" készült a bajnoki alapszakasz csúcsrangadóján a DUE Maarsk Graphics gárdája az UVSE otthonában – egy fontos tényezőt leszámítva: a győzelem reményében vágtak a meccsnek a Hajós Alfréd Sportuszodában Gurisatti Grétáék. Mihók Attila húzott egy merészet az elején, Kiss Alexandrát játszatta kezdőként a dunaújvárosi kapuban, remélve, hogy kapusunk UVSE-s "előélete" több bravúrt eredményez – és az elején be is jött a számítása. Mindkét oldalon remek kapusteljesítményekkel kezdődött a meccs, ezt követően azonban a hazaiak bizonyultak pontosabbnak – a játékrész derekára meg is lódultak két fával (2-0). A vendéglátók vezetése sajnos elbizonytalanította az addig is sok hibával játszó DUE lányait, törvényszerűen befutott a harmadik dugó is, és bár Szilágyi Dorottya szépített, az első játék végén a címvédő készülhetett bizakodóbban a folytatásra (3-1).
A második felvonásban is folytatódott a masszív UVSE-fölény: két gyors gól lényegében meg is pecsételte a bajnoki pontok sorsát (5-1).Ezt követően ugyan felcsillant a remény, Garda duplázásával picit közelebb zárkózott a Mihók-gárda, de a negyed vége megint a favoritnak sikerült jobban – a félidőre lényegében eldőltek a nagy kérdések (8-3). A biztos vezetés ráadásul szárnyakat (illetve uszonyokat) adott az UVSE lányainak, akik remek védőmunkával továbbra is sikeresen semlegesítették a DUE legjobbjait, ráadásul a harmadik negyed elején biztossá tették vezetésüket – 10-3-nál már egy nagyon nagy zakó rémképe is felmerült. Szerencsre innentől kiegyenlítettebbé vált a meccs, sőt, a címvédő azt a luxust is megengedhette magának, hogy 3-2-re elveszítse az utolsó etapot – a csúcsrangadót a vártnál sajnos jóval simábban, 13-7 arányban nyerte az UVSE alakulata.

A feladat adott – ebből a masszív előnyből kell faragni a bajnoki végjátékra!

Mestermérleg

Tényszerűen és higgadtan értékelt a találkozó végén Mihók Attila, a DUE Maarsk Graphics vezetőedzője, aki szerint együttese még nem tudott méltó ellenfele lenni a bajnoki címvédőnek:
– Az UVSE sajnos lényegesen gyorsabb és hatékonyabb játékot játszott, az egyéni párharcoat is mindkét kapu előtt elveszítettük; ennek nyomán támadásban sokszor választottunk rossz megoldásokat, míg védekezésben könnyű gólokkal ajándékoztuk meg az ellenfelet – a címvédőpedig van annyira rutinos és jó csapat, hogy élt is a felkínált lehetőségekkel!