Kézilabda: megérdemelt KO-győzelem a Budaörs ellen

Öcaline • 2016. október 15. 20:22 • Sport 0 13

Hengerelt a Kohász, fölényes, 40-22 arányú sikerrel folytatta menetelését csapatunk a női kézilabda bajnokságban – a lányok mai ellenfele a Budaörs gárdája volt a Dunaújváros Sportcsarnokban, és örömmel jelentem, a siker még ilyen arányban is teljesen megérdemelt volt. Ez az csajok – csak így tovább!

Annak ellenére győzelmi reményekkel várta a Budaörs gárdáját a DKKA együttese, hogy tudtuk, a nyáron alaposan megerősödött kerettel vágott neki aktuális ellenfelünk a bajnoki sorozatnak. Szerencsére a meccs eleje nem igazolta vissza mindezt, hiszen valóságos hazai parádét láthatott a kohászlányok tábora a Dunaújváros Sportcsarnokban ma este – és Zdravko Zovko lányai gyorsan világossá tették, szeretnék folytatni a győzelmi szériát a pontvadászatban. Két villámgóllal startolt a csapat, s a remek kezdést parádés folytatás követte – a 7. perben már négy találattal vezetett a Kohász (5-1). Ekkor sem állt le a dunaújvárosi henger, ennek nyomán hamarosan megduplázta előnyét csapatunk (10-2). Ekkor ugyan pontatlanabbá vált a játék, de mégis maradt a meggyőző fölény – ennek nyomán bombabiztos hazai vezetéssel vonulhattak szünetre a csapatok (18-10).
Az igazi parádé a második felvonásban következett: kivált a hetek óta remeklő Micijevic, valamint Kovács és Klujber  volt elemében, s a hatékony védőmunka mellett szép támadások és remek találatok adtak okot az örömre a Kohász táborában. A félidő derekához közeledve a tíz is meglett közte (26-16), s együttesünk a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét. A győztes kiléte egy pillanatig sem volt és maradt kérdés, így Zovko mester a fiatalokat is harcba küldte – végül csapatunk parádés játékkal valóságos KO-diadalt aratott. 40-22 lett a vége ide – és nyugodtan állíthatom, hogy a siker még ilyen arányban is teljesen megérdemelt volt!

Öt meccs, öt diadal – szép volt csajok, csak így tovább!

Mestermérleg

Elsősorban a játékszellemmel volt elégedett Zdravko Zovko, a DKKA vezetőedzője:
– Nem számítottam ekkora különbségre, de ma nagyon jó szellemben kézilabdáztunk, a védekezésünk szinte hatvan percen keresztül hatékonyan működött, míg támadójátékunkról a negyven lőtt gól mond el mindent. Annak külön örülök, hogy tudtunk gyakorolni új játékelemeket – és most ezek megvalósításába sem csúszott sok hiba.

Dunaújvárosi Kohász KA – Budaörs
40-22
(18-10)

A Kohász gólszerzői: Micijevic 8, Klujber 8, Dávid-Azari 5, Szalai 5, Kovács 4, Termány 4, Molnár 3, Rácz-Vincze, Hornyák, Grosch.

(Fotó: kohaszkezi.hu)