Jégkorong: hosszabbításig húztuk az UTE ellen

Öcaline • 2016. október 15. 19:03 • Sport 0 5

Bár a várt-remélt reváns elmaradt, semmi oka a szégyenkezésre a DAB jégkorong csapatának: együttesünk az Újpest otthonába látogatott tegnap este, és bár sikerült hátrányból egalizálni, a hosszabbítás a hazaiaknak sikerült jobban – csapatunk 4-3 arányú vereséget szenvedett, de egy pontot lopott a fővárosból.

Itthon az UTE nyert a közelmúltban, tegnap este a lilák otthonába látogatott a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a MOL Liga sorozatában – nem titkoltan a visszavágás reményében. Csapatunk bizakodva várta az összecsapást, hiszen visszatért a keretbe Rubin és Borbás, ráadásul az észt Villem-Henrik Koitmaa kapusposzton debütált a bikák ketrece előtt. Az első harmad komoly erők felvonultatásával színezett küzdelmes meccset hozott, gól azonban nem született, a mozgalmasabb másodikban viszont a haza gárda került fölénybe – és a 24. minutumban sajnos ez góllá is érett (1-0). A vezető találat nagyobb lendületre sarkallta a mieinket is, de hiába igyekezett a Gilbert-legénység, egy kimaradt fór után növelte előnyét az UTE (2-0). Ez sem törte meg azonban csapatunkat, és Ladygin legjobbkor, ráadásul hátrányból lőtt góljával a 39. percben visszakapaszkodott a meccsbe a DAB (2-1).
A harmadik felvonás elején igyekezett dűlőre vinni a győzelem kérdését a vendéglátó, de hiába állította vissza a kétgólos előnyt az UTE, a mieink rendületlenül mentek előre, és alig három perccel a vége előtt Azari találatával ismét sikerült egyre zárkózni (3-2). A finálé pokoli izgalmakat hozott, mert ugyan hátrányba került a DAB, de ezt sikerült kihúzni, ráadásul a kapuslehozatal is szerencsés fordulatot hozott – Dansereau gólja hosszabbítást ért a mieink számára, s egyúttal ismét igazolta, igenis képes küzdeni tudás terén csillagos ötösre vizsgázni az Acélbikák alakulata (3-3).
Amilyen szép volt a rendes játékidő vége, olyan szerencsétlenül alakult a ráadás dunaújvárosi szemmel – éppen három perc gurult le a hosszabbításból, amikor a hazaiak újabb gólja véget vetett a küzdelemnek. A vége így 4-3 arányú vereség lett, ennek ellenére nincs oka szégyenkeznie Lee Gilbert együttesének – ráadásul egy pontot csak elcsent a csapat a fővárosból.

Így pedig bárki ellen ki lehet kapni – gyerünk Bikák, lesz még szebb is!