Vízilabda: döcögős kezdés után parádé az évadnyitón

Öcaline • 2016. október 1. 18:25 • Sport 0 0

Fölényes, 20-7 arányú sikerrel kezdte a bajnoki pontvadászatot a DUE Maarsk Grpahics női vízilabda csapata: együttesünk a Honvéd gárdáját fogadta a Fabó Éva Sportuszodában ma délután, és bár a meccs elején picit döcögött, a második negyedtől nagyon meglódult a szekér! Szép volt csajok, így tovább!

A győzelem, méghozzá a meggyőző diadal reményében várta a bajnoki alapszakasz első összecsapását a DUE Maarsk Grpahics női vízilabda csapata – együttesünk a jobbára fiatal erőket felvonultató Racionet Honvéd gárdáját fogadta az uszodában ma délután, és az erőviszonyok ismeretében csak a sima siker volt elfogadható Mihók Attila együttesétől a szezon első összecsapásán.
Némi meglepetésre a vendégek kezdték a gólgyártást, és bár egyenlített a DUE, igencsak döcögősen kezdődött a találkozó: a fővárosiak lelkes játékkal lepték meg a mieinket, és bár gyorsan fordított, majd 3-1-re meglépett csapatunk, az első játék végén egál állt az eredményjelzőn (3-3).

Nagyot mentek a lányok - a második negyedtől kinyílt a gólzsák! Nagyot mentek a lányok - a második negyedtől kinyílt a gólzsák!

A második felvonástól aztán nem volt pardon: minden téren ellenfele fölé nőtt a Dunaújváros, és a gyors, pontos támadásvezetés nyomán egyre nőtt a különbség – a félidőre lényegében el is döntötte a bajnoki pontok sorsát a Mihók-gárda (8-4). Szerencsére a biztos vezetés tudatában sem lankadt a mieink lendülete – a harmadik negyedben már osztálykülönbség volt a két gárda között, a játékrészt ismét simán nyerte a hazai gárda, az utolsó nekifutás már formalitásnak tűnt (14-5).
Ráadásul a befejező játékrészt is megnyomta a Dunaújváros: töretlen lendülettel álltak bele a csatába a lányok – a végeredmény nagyon fölényes, 20-7 arányú hazai siker lett; ráadásul csapatunk a remek kezdés mellett azt is elkönyvelheti, hogy még ilyen arányban is teljesen megérdemelten győzte le fővárosi fiatalokat!

Szép volt csajok – csak így tovább!

DUE Maarsk Graphics – Racionet Honvéd
20-7
(3-3; 5-1; 6-; 6-2)

A Maarsk Graphics gólszerzői: Gurisatti 5, Menczinger 4, Szilágyi 3, Vályi V. 2, Mchunu 2, Vályi F. 2. Horváth, Brezovszki.