Vízilabda: küzdelmes meccs, de UVSE-előny a bajnoki döntőben

Öcaline • 2016. május 8. 21:45 • Sport 0 6

Az utolsó negyedig remekül tartotta magát a DUE Maarsk Graphics együttese az UVSE ellen a bajnoki döntő első, fővárosi találkozóján ma este, többször is talpra állt a csapat, de a végén 12-9 arányban a favorit győzött – így újpesti előnyből várhatják a szerdai folytatást a csapatok.

A címvédő UVSE ellen vágott neki a bajnoki döntő sorozatának a DUE Maarsk Graphics gárdája – és az előzmények alapján mindenképpen a fővárosi alakulat számított a találkozó esélyesének. A vendéglátók nyerték az alapszakaszt, hazai pályán küzdhettek (bár az elődöntők során pont ez a tényező semmit sem számított, sőt), ráadásul több játékosuk megfordult a DFVE gárdájában korábban, így közvetlen emlékeik/élményeik lehettek a dunaújvárosi harcmodorról. A mieink javára volt írható a találkozó előtt a csapat frissessége, a fiatal gárda már a BVSC elleni elődöntő során igazolta, hogy nem ismer elveszett labdát, meccset – korai volna egyből az UVSE nyakába akasztani az aranyat.
Sajnos nem a legjobban kezdődött a találkozó, az első támadás végén büntetőhöz jutott, vezetést is szerzett a hazai gárda (1-0). A gyors vezetés után a mezőnyben birkóztak a csapatok, majd egy-egy elpuskázott támadás után Kasó Orsolya bravúrja ébresztőt fújt a mieinknek – egy fórban kijátszott szép variáció végén Somhegyi avatta föl a hazai hálót a 3. percben (1-1).  A z egyenlítés után elsősorban a védelmek jeleskedtek, egészen na játékrész hajrájáig nem változott az eredmény – sajnos azonban a negyed utolsó percében ismét villant az Újpest (2-1).
Amilyen rosszul ért véget az első, olyan csúful kezdődött a második felvonás – már az első percben kettőre növelte előnyét a vendéglátó (3-1). Az újabb találat sem fogta meg azonban a mieinket, egy kijátszott fór végén Gurisatti lőtt nagy gólt (3-2). Sajnos a következő támadást büntetővel fejezett be a favorit, így visszaállította a korábbi különbséget, sőt, Keszthelyi immár negyedik (!) góljával még jobban elhúzott (5-2). A következő akció is hazai gólt hozott, de a negyed derekától rendezte a sorokat a Dunaújváros, Kasó újabb bravúrja után Ziegler szerzett fontos gólt, ráadásul büntetőt is hibázott az ellenfél, majd Menzinger bombája talált utat a hazai kapuba (6-4). És ezzel még mindig nem volt vége a feltámadásnak – egy gyönyörű megoldás végén Vályi Vanda zárta életbevágó találattal a gólzáporos játékot (6-5).
A félidei szünet után is kitartott a DUE lendülete, Vályi újabb góllal igazolta klasszisát, ám a folytatás nagyon nem a mieink szája íze szerint alakult: feszesebbre húzta védelmét a hazai gárda, jelentősen javult a kapusteljesítményük is, és miközben több támadást góllal fejezett be az Újpest, a mieink sajnos több ziccert is hibáztak (8-6). Vályi ugyan kozmetikázott az eredményen, de egy percre sem nyugodhattunk meg – játékrész végéig kétszer is betalált a favorit, három góllal is ellépve a záró felvonás előtt (10-7).
Ekkor sem adta föl azonban a Dunaújváros, remek védelemmel rukkolt ki Mihók Attila együttese, ráadásul centerben csak büntetőt érően akadályozták a mieinket, a megítélt ötöst Gurisatti értékesítette, majd egy szépen kivédekezett akció után újabb fór következett – a végén egy szépségdíjas Gurisatti-találattal (10-9); az egyenlítésért támadhattunk! Sajnos ez elmaradt, sőt, az utolsó percekben már egyértelműen a vendéglátók akarata érvényesült: az összesen hét (!!!) találatig jutott Keszthelyi Rita lényegében eldöntötte a meccset – a végén 12-9 arányban győzött az újpesti együttes, így előnyből várhatja a párharc szerdán esedékes, dunaújvárosi folytatását.

Nagy meccs lesz – mindent bele, menni kell tovább, lányok!