Futsal: küzdelmes, szoros meccs, de vereség a Győr otthonában

Öcaline • 2016. május 2. 21:18 • Sport 0 2

Kiélezett, végig izgalmas összecsapást hozott a futsal bajnoki rájátszás csúcsrangadója, amelyen a bajnoki címvédő és listavezető Győr fogadta a Dunaferr DF Renalpin együttesét a Rába-parton ma este. Csapatunk becsülettel küzdött, végig megnehezítette a favorit dolgát, de 3-1 arányú vereséget szenvedett a címvédőtől.

A tabella éllovasa és második helyezettje csapott össze a felsőházi rájátszás harmadik fordulójában Győrben ma este: a Rába ETO alakulata fogadta a Dunaferr DF Renalpin gárdáját a Magvassy Sportcsarnokban – és mindkét együttes nagyon fogadkozott, hogy megnehezíti a másik dolgát a csúcsrangadón. A meccs esélyesének mindenképpen a ímvédő számított, de a Dunaújváros játékosai azzal a boldogító tudattal léptek pályára, hogy az alapszakaszban egyedül ők tudták hazai pályán legyőzni a zöld-fehér együttest.
A tétnek megfelelő harcos, kemény meccs kényeztette a közönséget, a Győr komoly rohamokkal kezdett, ám a Dunaferr védelem kitűnően működöt – olyannyira, hogy bár az első percekben szinte végig a vendéglátók rohamoztak, még számottevő helyzetet sem tudtak kialakítani Reveland hálója előtt. A gólcsend a 8. percben, méghozzá sajnos egy jól kivitelezett hazai szabadrúgás-variáció nyomán tört meg – vezetést szerzett a győri gárda (1-0). A következő percek jóval több izgalmat hoztak, hiszen komoly erőket mozgósított az egyenlítésért Fehér Zsolt gárdája, és Aradi szép átlövésgóllal egyenlített is (1-1). Nem sokáig örülhettünk azonban, hiszen a 10. minutumban újra magához ragadta az előnyt az ETO (2-1) – ezt követően azonban ismét a kemény, taktikus és kiélezett mezőnymunkáé lett a főszerep a pályán. A félidő hajrájához érve még mindig nem dőlt el semmi – a Dunaferr komoly csata árán, de lőtávolon belül tartotta a favoritot, és ez még akkor is igaz, ha a lefújásra megduplázta előnyét a vendéglátó (3-1).
A második felvonás ráadásul ígéretes dunaújvárosi támadásokkal kezdődött, és bár több nagy helyzet is veszélyeztette a győri vezetést, rendre kimaradtak a helyzetek. Ahogy arra számítani lehetett, a mieink támadtak többet, a hazaiak ekkor gyors kontrákra építették játékukat – és több Reveland-bravúr is kellett ahhoz, hogy meccsben maradjon a Dunaferr. A félidő derekához érve hosszú hajrát kezdett Fehér Zsolt gárdája, vészkapusra váltott a csapat, több vendégziccer is jelezte, hogy nem adja föl szépítési/egyenlítési reményeit a Dunaújváros – de ezek egyikét sem sikerült gólra váltani.
Az utolsó percek is kiélezett, ráadásul végig kiegyenlített csatát hoztak – és bár az eredmény nem változott, a 3-1 arányú győri siker ellenére is dicséret illeti együttesünket a tisztes helytállásért.

Szép volt fiúk, így ki lehet kapni a Győr otthonában!