Vízilabda: előny az elődöntőben a BVSC ellen

Öcaline • 2016. április 20. 19:24 • Sport 0 8

A válogatott szünet után villámrajtot vett, idegenben is 12-9 arányú diadallal kezdte a BVSC elleni elődöntő sorozatát a DUE Maarsk Graphics együttese a női vízilabda bajnokságban. Csapatunk ma délután meccselt a fővárosi alakulattal – és a második negyedben mutatott játékával sikerült ellenfele fölé kerekednie!

A BVSC-Zugló Diapoló együttese elleni negyeddöntők sorozatának első összecsapásával folytatódott a bajnokság a DUE Maarsk Graphics gárdája számára, és az idegenben vívott ma délutáni meccs legnagyobb kérdése természetesen az volt, sikerül-e átmenteni a remek formát a válogatott kihívások utáni időszakra Mihók Attila gárdájának.
Valóságos gólpárbajjal kezdődött a találkozó, főként a támadások terén jeleskedtek ugyanis a csapatok, az első etapban összesen 9 (!!!) találat született – igaz, meggyőző fölényre egyik csapat sem tett szert, hiszen mindössze egy góllal vezetett a negyed végén a vendéglátó (5-4).  A második felvonásban szerencsére sokkal feszesebb védelemmel rukkolt ki a Dunaújváros, ugyanakkor viszont támadásban továbbra is hatékonyan működött az egyetemi alakulat: egy remek négyes sorozattal nemcsak kiegyenlítettek a lányok, de masszív vezetést is kiharcoltak a félidei szünetre (5-8).
Ahogy azt sejteni lehetett, a folytatásban alaposan beleerősített a vendéglátó is, de a DUE remekül tartotta magát, s egy fikarcnyival sem engedte közelebb ellenfelét – a harmadik játék 3-3-as döntetlent hozott, így a záró felvonás előtt továbbra is meggyőző dunaújvárosi vezetést mutatott az eredményjelző (8-11). Az utolsó perceket is keményen megnyomta a BVSC, de a Mihók-alakulat taktikusan tartotta előnyét, és végül némi meglepetésre ugyan, de egyáltalán nem érdemtelenül sikerült háromgólos előnyt kiharcolni a folytatásra (9-12).

Amire nem is kell sokáig várni a Maarsk Graphics híveinek – a sorozat második meccsét vasárnap fél este vívják a csapatok a Fabó Éva Sportuszodában!

BVSC-Zugló Diapoló – DUE Maarsk Graphics
9-12
(5-4, 0-4, 3-3, 1-1)

A DUE gólszerzői: Gurisatti 3, Horváth 3, Garda 2, Menczinger, Ziegler, Vályi F.. Vályi V.

> Hírmix: katt ide a nap további híreiért!
> Ne maradj le semmiről, kövess minket a facebookon is!
> Legyél te is a Castellum helyzetjelentője - vár a VéD!