Vízilabda: ahogy vártuk, ahogy kell – gólözön és biztos diadal a Szeged ellen!

Öcaline • 2016. március 30. 21:53 • Sport 0 13

Kiütéses győzelemmel jelezte a DUE Maarsk Graphics együttese a bajnoki rájátszás első meccsén, hogy mielőbb végére érne a két győztes csatáig futó párharcnak: együttesünk 18-5 arányú diadalt aratott a Szeged ellen a Fabó Éva Sportuszodában ma este.

Némi késés után, de a biztos győzelem reményében ugrott medencébe a DFVE együttese a Szeged ellen a bajnoki rájátszás nyitányán: a mieink a meccs egyértelmű esélyeseként kezdték a két győztes csatáig zajló párharcot – és mint kiderült, nem is bíztak semmit a véletlenre.
Már az első negyed játéka során kitűnt ugyanis, hogy Gurisatti Grétáék jóval koncentráltabb, hatékonyabb és eredményesebb játékra képesek kirukkolni ellenfelüknél. Ezt három villámgyors hazai találat jelezte a meccs elején, és mivel a védőmunka terén is csillagos ötösre vizsgáztak egyetemistáink, a negyed végére el is dőltek a nagy dolgok (5-0).
A második felvonásra alaposan átvariálta alakulatát Mihók Attila, de az is gyorsan kiderült, a friss erők is meghálálják a vezetőedző bizalmát – a második felvonásban is szinte folyamatosan nőtt a dunaújvárosiak előnye, és a félidei szünetre a kiütés szélére sodródott a dél-alföldi alakulat (11-2).
Innentől picit vissza is vett a rohanásból együttesünk, igaz, nem is kellett sietnie: a mieink magabiztos vezetését egy pillanatra sem fenyegette veszély, gyorsan meg is lett a tíz közte, és innentől már tényleg csak az volt a kérdés, mekkora gólarányú sikerrel várhatja a folytatást a DFVE (15-4). Az utolsó felvonást is magabiztosan nyerte a DUE, így összességében végül teljesen megérdemelten aratott 18-5 arányú győzelmet a Mihók-együttes.

A folytatásra szombatig kell várni – nem lebecsülve az ellenfelet nyugodtan kijelenthetem: az osztálykülönbséget idéző diadal nyomán más most eldőlt a továbbjutó kiléte.

DUE Maarsk Graphics – Szegedi Vízmű
18-5
(5-0, 6-2, 3-2, 4-1)

A DFVE gólszerzői: Gurisatti 5, Horváth 3, Vályi 3, Garda 2, Szilágyi, Menczinger, Somhegyi, McHunu, Huszti.

> Hírmix: katt ide a nap további híreiért!
> Ne maradj le semmiről, kövess minket a facebookon is!
> Legyél te is a Castellum helyzetjelentője - vár a VéD!