Kézilabda: őrült jó és őrült kemény meccs – és pazar döntetlen a vége!!!

Öcaline • 2016. március 30. 19:28 • Sport 0 50

Parádés teljesítményt nyújtott, ráadásul a lehető legtökéletesebb stratégiával alapozott a hét végén esedékes EHF Kupa elődöntőre a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese: a Győr elleni rangadón lényegében a kezdetektől vezettek a kohászlányok, és végén 27-27 arányú döntetlennel erősítették meg harmadik helyüket a bajnoki tabellán!

Két út kínálkozott a Kohász együttese előtt a világ egyik legjobb klubcsapata elleni meccsre készülve – a Zovko alakulat a meglepőbbet, munkásabbat, jóval nehezebbet és nagyságrendekkel sportszerűbbet választotta. Érdemes tudni, hogy a hét végén fennállása eddigi legjelentősebb erőpróbája vár a DKKA gárdájára –

az EHF Kupa elődöntőjére

készülnek Bulathék. A mai rangadón választhatták volna azt, hogy elengedik a meccset – és vele az alapszakasz végén a dobogós pozíciót is – annak érdekében, hogy pihenten, frissen, vagy legalábbis ne egy gyilkos iramú rangadóval a lábakban lépjenek pályára Dániában. Nem kertelek: hatalmas hősök a lányok már csak azért is, mert fittyet hánytak erre az opcióra – kőkeményen beleálltak a mai meccsbe, és hatalmasat küzdve állták útját a világverő ETO alakulatának.
Az már a meccs első perceiben világossá vált, hogy

nem adja olcsón a bajnoki pontokat

a hazai gárda: bár a meccs elején ránk ijesztett a Rába-parti alakulat, és a 7. percre három góllal is elhúzott, a mezőnyben nem tűnt alárendeltnek a Kohász (3-6). A félidő derekához közeledve ráadásul sikerült nagyon összeszedni a védelmet is, öt perc alatt egyre csökkent a különbség, majd a 17. minutumban végre már egálnak örülhetett a Kohász-tábor (9-9). A folytatásban is tartotta a lépést a favorittal együttesünk, a félidő hajrájához érve sem tudott meglépni a világsztárokkal bőven pettyezett győri gárda (12-12)
Sőt, az utolsó percekben bekövetkezett az, amire a hazai közönség is csak legmerészebb álmaiban számított: az utolsó hat percben mindössze egy gólig jutott az ETO, míg a mieink háromszor is mattolták a vendégek védelmét – átvette a vezetés a Kohász, mi több,

kétgólos előnnyel

vonulhattak pihenni a lányok (15-13). Még leírni is öröm: egyáltalán nem érdemtelenül!
Aki mindezek után azt hitte, hogy a második játékrészben átgázol együttesünkön a favorit, szerencsére hatalmasat tévedett: végig rendkívül taktikusan, fegyelmezetten, ráadásul mind a védelem, mind a támadásbefejezések terén roppant hatékonyan folytatta a Kohász! A győri lányokat meg is lepte ez a harcos ellenállás – nemhogy csökkent volna, de négy perc alatt megduplázódott a különbség (18-14)
A folytatásban is frenetikusan játszott a végül tizenegy gólig jutó Kovács vezérletével küzdő hazai gárda, a játékosok a szó legszorosabb értelmében vállvetve,

igazi csapatként,

ha kellett, foggal-körömmel harcoltak minden labdáért, és bár a 44. percben egyre olvadt a fór, egyáltalán nem tűnt úgy, hogy kienged vagy elfárad a Kohász (20-19). Nem is tette, sőt, a meccs hajrájához érve is vezetett Zdravko Zovko gárdája, és még az 58. percben is úgy tűnt, az egész szezon legnagyobb meglepetését hozhatja a ma esti rangadó (27-26). A végjátékban ugyan egyenlített a Győr, de ez mit sem von le a mieink elképesztő teljesítményének értékéből – ráadásul duplán számít a diadal!
A 27-27 arányú döntetlennel ugyanis sikerült megőrizni az alapszakasz végére a dobogó harmadik helyét (függetlenül az Érd és a Siófok csatájának végeredményétől), ráadásul szentül hiszem, hogy ennél ütősebb alapozással nem lehetett volna kirukkolni a nemzetközi kupaporondra lépés előtt.

Ez a játék a hitről és a lélekről is szól – egy ilyen bravúrdöntetlen felmérhetetlen erőt adhat Dániára. Már csak ezért is nagy-nagy köszönet jár!

És persze: csak így tovább csajok!

Dunaújvárosi Kohász KA – Győri ETO
27-27
(15-13)

A Kohász gólszerzői: Kovács 11, Triscsuk 4, Bulath 4, Azari 3, Takács D. 2, Vincze 2. Szalai.

> Hírmix: katt ide a nap további híreiért!
> Ne maradj le semmiről, kövess minket a facebookon is!
> Legyél te is a Castellum helyzetjelentője - vár a VéD!