Jégkorong: vereség a kupasorozat nyitányán a Fradi ellen

Öcaline • 2016. február 29. 10:22 • Sport 0 6

3-1 arányú vezetésről bukta el a Magyar Kupa selejtező sorozatának első meccsét a Dunaújvárosi Acélbikák együttese a Ferencváros ellen a jégcsarnokban szombaton este: a vége 5-3 arányú vereség – összpontosítás terén még van baj, de a küzdőszellem dicséretes.

A Ferencváros együttesével kezdte a Magyar Kupa selejtezőinek sorát a DAB alakulata, és bár az ellenfél a rájátszás kemény összecsapásaiból érkezett a jégcsarnokban rendezett meccsbe szombaton este, a mieink bravúrban bízva várták az összecsapást.

Ehhez mérten ugyan pocsékul kezdte a találkozót a Gilbert legénység – a 3. percben vezetést szerzett a Fradi –, ám a folytatás a mieinkről szólt. Egyre több formás támadást vezetett a légiósokat nélkülözve is egész invenciózusan játszó DAB, és ez idővel az eredmény terén is megmutatkozott. A játékrész derekától egyre inkább  dominált a hazai gárda, a 13. percben Szepessy Máté góljával egyenlített is az Acélbikák együttese (1-1). A találat meg is fogta a zöld-fehéreket, így egyáltalán nem csoda, hogy a harmad fináléjában Léránt két mesteri góljával el is húzott a DAB (3-1).
A második harmad elején is maradt a stabil védőmunka, több veszélyes kontra is munkát adott a Fradi védelmének, de idővel újra átvette a játék irányítását az ellenfél. A 31. minutumban szépített a Fradi, és bár a gól új lendületet adott a fővárosiaknak, a mieink dicséretére legyen mondva, a végjátékra még sovány hazai előnnyel fordulhattak a csapatok (3-2). A harmadik játékrészben aztán dűlőre vitte a győzelem kérdését a vendégcsapat: megbosszulták magukat a DAB technikai hibái, talán el is fáradt a csapat némiképp – az ellenfél pedig könyörtelenül bosszút állt a megingásokon. A 47. percben egyenlített, majd alig két perc múlva a vezetést is megszerezte a Ferencváros, és mivel egy minutummal a végső sípszó előtt újra betalált, összességében biztos, 5-3 arányú győzelmet aratott a zöld-fehér együttes.

Mestermérleg

Lee Gilbert szerint is az utolsó harmad elbizonytalanodása döntött – a DAB kanadai vezetőedzője szerint jó volt a tempó, jól korcsolyázott a csapat:
– Ebből is látszott, hogy jól dolgoztak a srácok az elmúlt hetek edzésein. Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült kitartani a végéig, de dolgozunk tovább, és jövő héten az Újpest ellen szeretnénk javítani!