A szakmájuk kiváló tanulói: tizenkilenc dunaújvárosi a döntő felé

Dávid • 2016. február 24. 16:54 • Oktatás 0 130

Nyitó - és címlapképünk illusztráció (Castellum-archív) Nyitó - és címlapképünk illusztráció (Castellum-archív)

 

Eminens nebulókból bizony nincs hiány mifelénk – jól mutatja ezt a „Szakma Kiváló Tanulója Verseny” és az „Országos Szakmai Tanulmányi Verseny” első fordulójának biztató eredményei. Szeretett városunk jó hírét 4 iskola viheti előbb a második fordulóba, majd egyenesen a fináléba. Jár a pacsi, skacok! Mindenkinek! 


Kitettek magukért a Dunaferr, a Hild, a Lorántffy, valamint a Kereskedelmi iskola tanulói, akik belevágtak a fentebb nevesített gigászi megmérettetésbe. Városunkból minden eddiginél többen, 167 tanuló jelentkezett a nívós versenyre. Közülük 19 versenyző jutott tovább – igaz, a fináléig hosszú még az út. Előbb ugyanis a második fordulóban kell helytállniuk a szakma kiválóságainak, s csak ezt követően kerül sor a döntőre. Az viszont vitathatatlan: a második fordulóba jutott tanulók brutálisat alkottak már eddig is. Nekik mindenképpen jár a pacsi, de valójában mindenkinek, aki egyáltalán vállalkozott a küzdelemre. Annyira bennfentes vagyok ugyanis, hogy biztosan állíthatom: az első forduló sem volt piskóta! És bár én személy szerint nem igazán preferálom a „részvétel a fontos” elvet, ezt a frázist inkább ki is dobnám a kukába, ám tény, mi való: igen, itt a részvétel is alapvetően már értékelendő. Több okból is. Például szimbolikus értelemben is dobbantottak egyet a versenyzők: jelenlétükkel egy iskolát, egy tanári kart, de továbbmegyek: konkrétan egy várost képviselt. 

 

Ennek nyomán lássuk is az első körben remekül abszolváló tanulókat – tételes lista iskolák szerinti bontásban máris itt: 


Kereskedelmi: 

 • Kincses Regina Krisztina (Eladó)
 • Vincze Ágnes (Eladó) 

 

Lorántffy: 

 • Tóth Adrienn (Női szabó) 
 • Méninger Regina (Női szabó) 

 

Hild: 

 • Prainer Richárd (Ács) 
 • Hambalgó György (Ács) 
 • Csorbai Kornél (Magasépítő technikus) 

 

Dunaferr: 

 • Matolcsi András (Automatikai technikus)
 • Oláh Tamás (Épület- és szerkezetlakatos) 
 • Károsi Bence (Épület- és szerkezetlakatos)
 • Kovács Péter (Épület- és szerkezetlakatos)
 • Miklós Csaba Gergely (Épület- és szerkezetlakatos)
 • Perényi Tamás (Gépi forgácsoló) 
 • Pál Attila (Hegesztő) 
 • Simon Péter (Ipari gépész)
 • Dobai Márk (Ipari gépész)
 • Broschek Dávid (Ipari gépész)
 • Szeip Dominik (Ipari gépész)
 • Miklós Dominik (Ipari gépész)

 

(Összegzésünk a DKIK beszámolója nyomán készült, nyitó - és címlapképünk pedig illusztráció csupán.) 

 

Társadalmunk létének, létminőségének kulcsa az oktatás minőségében rejlik. A tudás nem pusztán hatalom, de mindennek az alapja. Híroldalunk ezt a felfogást képviseli, s ennek mentén igyekszünk az oktatással foglalkozni is. Ám nélküled nincs tovább – rendszeres utalások nélkül könnyen lehet, bezár a bazár.
Támogasd a város egyetlen pártfüggetlen,
merészen kritikus, interpretatív médiaműhelyét
az alábbi bankszámlaszámra utalva:
10918001-00000063-65250016 

Hírmix: a nap hírei egy helyen 

19.50 Dr. Senki újra támad: Pillanat-szökőkút >>

19.27 Témahét: tojásképek után a tavasz hírnökei >>

17.29 SzeKa: Tíz intézkedés, melyek teljessé teszik majd az Orbán-rezsim abszurditását >>

16.54 A szakmájuk kiváló tanulói: tizenkilenc dunaújvárosi a döntő felé  >>

 

15:27 Csalók vagy betörők? – „Bekopogtattak hozzám is” >>

14:33 Lánglovagok: fejlődés és megújulás a hatékonyságnövelés jegyében >>

11:47 Zsaruk: 40 rugóval és dohánnyal távoztak a fiatalok >>

09:59 Zsaruk: elgurították a talicskát, teli fémhulladékkal >> 

09:22 Ma is dübörgünk – kezdünk! >>

 

> Követni szeretnélek titeket a nagy közösségin (katt!)
> Vészhelyzetet jelentenék, bekapcsolódnék a VéD-be (katt!) 

 

Nélküled nincs tovább!

Támogasd a Castellum működését az alábbi bankszámlaszámra utalva:


Bankszámlaszám: 10918001-00000063-65250016

Kommentek