Birkózás: remekül helytálltak a fiatalok!

Öcaline • 2016. február 17. 20:10 • Sport - utánpótlás 0 11

Mind a csapatverseny, mind az egyéni teljesítmények terén jelesre vizsgáztak a dunaújvárosi birkózó utánpótlás tagjai a diák és serdülő korosztályban rendezett Egyéni Területi Bajnokság, valamint Területi Csapatbajnokság erőpróbáján. A Ceglédi VSE szervezte viadalnak Nyársapát adott otthont vasárnap – eredményözön a hajtás után!

Kitűnően helytálltak a Dunaferr, valamint a Gurics György BDSE fiatal versenyzői az Egyéni Területi Bajnokság, valamint a Területi Csapatbajnokság viadalán – a 16 egyesület mintegy 170 versenyzőjét felvonultató megméretés házigazdája a Ceglédi VSE volt, a versenynek Nyársapát adott otthont még múlt vasárnap, tájékoztatta műhelyünket Mátyás Gábor, a Dunaferr SE ügyvezető elnöke.

A diák és serdülő korosztályban rendezett viadal egyúttal selejtező is volt: a csapatbajnokság céljaként a bejutást tűzték ki az Országos Csapatbajnoki Döntőbe. Az egyéni megméretések során is szépen szerepeltek a dunaújvárosi birkózók – a 3 korosztály összesített eredményei alapján az egyesületi versenyben a házigazda Cegléd mögött a 2. helyen végzett a Dunaferr, a harmadik az Érdi Spartacus lett. A csapatbajnokságokban a serdülő korosztályban sikerült kivívni az országos döntőbe jutást – itt 2. helyen zárt együttesünk a Cegléd mögött –, a diák csapatunknak ez a bravúr nem sikerült, mivel a sok beteg miatt több súlycsoportban nem volt versenyző, de így is tisztességesen helytállva, nagy küzdelemben szorultak le a dobogóról; az igen előkelő 4. helyen zárták a versenyt
Lássuk végül a helyezéseket, egyesületi és kategóriák szerinti bontásban!