Országos csúcsrajáratás: a legtöbbet idézett vidéki portálok közt a Castellum

Dávid • 2016. február 15. 16:24 • Castellum 0 186

Nincs olyan hírportál, hírcsatorna vagy hírműsor Magyarországon, amely pénteken ne ránk, pontosabban ne erre a csütörtök este élesedett exkluzív írásunkra hivatkozva tájékoztatott volna. A Castellum rövid, de koránt sem eseménytelen múltjában már többször is, több exkluzív tartalmunkkal is virítottunk országos médiumokban. Ám ennyire durván még sohasem hasítottunk. Ha dunaújvárosi hírek, akkor Castellum.do! 


Hírújságunk szeretett városunk egyetlen pátfüggetlen, merészen kritikus, interpretatív médiaműhelye, s ezt most már túlzás nélkül egy egész ország tudhatja. Ominózus írásunkra egyébként elsőként a 24.hu hivatkozott, de az index egyik legismertebb újságírója, Dezső András már csütörtökön késő este ráállt a témára. Még másnap is folytatódott a hivatkozások özöne, pénteken este pedig millióan lehettek szemtanúi az RTL Híradóját nézve, hogy mire lehet képes egy kétfős kis szerkesztőség valahol az ország közepén.
Platformfüggetlenül ugyanis mindenki ránk hivatkozott. Értesüléseinket ráadásul onnan erősítették meg nyilvánosan elsőként, ahonnan a legkevésbé vártuk:

a Castellum.do exkluzív információt maga a kormánypárt
parlamenti frakcióvezetője támasztotta alá; 
Kósa Lajos újságírói kérdések nyomán
jelentette be lillafürdei sajtótájékoztatóján, 
hogy felfüggesztették Gál Roland,
a gyilkossági ügybe keveredett dunaújvárosi
politikusuk párttagságát.

Kisvártatva a helyi önkormányzat is megdöbbent – legalábbis meglepettségükről vallottak kommünikéjükben. (Más kérdés, hogy a Fidesz helyi potentátjai az ügy kipattanása óta beszédes hallgatásba burkolóztak - nem tudjuk, sírjunk-e vagy nevessünk kínunkban, miszerint a helyi pártszervezetet is képviselő Cserna Gábor polgármester helyett az idézett nyilatkozatot a város sajtószóvivője jegyzi, akinek ugyan lehet, sőt, van is köze az  önkormányzathoz, de semmi formális kapcsolata a kormány- és önkormányzati többséget adó párttal.)

No, de hagyjuk is a mesélést, jöjjön inkább egy, idézettekkel bőven spékelt merítés egyenesen az országos médiumok mezsgyéjéről - kezdve rögtön szívünknek nagyon kedves megemlítéssel:  

 

 • "Ha a hírt az egyik helyi lap, a Castellum nem szellőzteti meg, talán ki se derült volna, hogy a rendőrség szűkszavú közleményében a G.R. monogramként szereplő gyanúsított valójában ő”, mármint Gál Rolnad, időközben már felfüggesztett Fideszes képviselő – írta Dezső András, az ország legmeghatározóbb hírgyárának felületén. 

   
 • "A nyomozásról először a Castellum helyi internetes hírportál számolt be, ők írták meg azt is, hogy az egyik gyanúsított itt dolgozik a Városházán. Ugyanis a Fidesz önkormányzati képviselője." – mondja a riporter úgynevezett köztes stand up-jában városunk emblematikus helyén állva az ország legnézettebb hírműsorában, az RTL Híradóban. 

   
 • "A helyi Castellum.do nevű online újság írt először arról csütörtök este, hogy Gál Roland önkormányzati képviselő a két gyanúsított közül az egyik. A lap értesülését az Indexnek az önkormányzat egyik névtelenséget kérő képviselője is megerősítette." – vitte hírünket az ország egyik legjelentősebb hírforrása, az Origo

   
 • "A helyi ügyekre általában meglehetősen jó rálátással bíró portál, a castellum.do "több megbízható forrás egymástól független, egybehangzó állítására" hivatkozva azt írja, hogy az egyik férfi a dunaújvárosi önkormányzat egyik fideszes képviselője." – írja a liberálbolsevik címkével nem éppen jellemezhető Alfahír


De hogy még fényesebb, pláne kerekebb legyen a gyűjtés, hát íme az ellenzéki elfogultsággal bizony nagyon nehezen vádolható állami hírgépezet híradásának egy, számunkra meglehetősen kedves része: 

 • „Az index.hu a Castellum.do portál értesülésére hivatkozva pénteken azt írta, hogy a dunaújvárosi önkormányzat egyik fideszes képviselője is gyanúsítottja annak az emberölési ügynek, amelyről csütörtök este adott hírt a Tolna megyei rendőrség a honlapján. A Castellum.do portál értesülése szerint az egyik érintett Gál Roland önkormányzati képviselő, a közbiztonsági bizottság korábbi elnöke. Az Index.hu arról írt, hogy a portál értesülését az önkormányzat egyik névtelenséget kérő képviselője megerősítette.” – áll feketén-fehéren a hirado.hu (MTVA) teljesen korrekt összegzésében. 

 

Szintén primer, azaz elsődleges hírforrásként tekintett hírportálunkra az index, a 24.hu, az Origo, az MTVA és az RTL Klub mellett a teljesség igénye nélkül 

Tekintélyes lista, nem igaz? 

 

Nélkületek viszont nincs tovább! 

A nagy örömködés után nem árt persze azt sem megemlítenünk, hogy hiába került műhelyünk az országos érdeklődés középpontjába, mégis, továbbra is a fennmaradásunkért vívunk ádáz harcot! Hírújságunk közösségi híroldal, s ebből kifolyólag nem tudunk közösségi támogatás nélkül roppant érzékeny, meglehetősen tartalmas, értékes és értelmező tartalmakkal kirukkolni a továbbiakban. Egészen egyszerűen hiába lettünk mi a vidéki Magyarország legtöbbet idézett újságírói, továbbra sem adják nekünk ingyen a zsömlét a pékségben. Így aztán minden, de tényleg minden forint számít – a város egyetlen, bizonyítottan pártfüggetlen, merészen kritikus híroldalának működtetése a tét.

Támogatni az országosan is ismertté vált
Castellum.do internetes hírújságot a

10918001-00000063-65250016-os
bankszámlaszámra utalva tudod.

Működésünket irányzó tranzakcióidra minden hónapban számítunk! Rendszeres felajánlások híján sajnos még az sem kizárt, hogy végül egyszer csak bezár a bazár.

És akkor talán soha, de soha nem derülnek ki olyan dolgok, amelyeket mi szellőztetnék meg elsőként - és a városban egyedüliként.     

 

Kapcsolódó tartalmak:
 
> Exkluzív: emberölés a vád a dunaújvárosi önkormányzat képviselője ellen  
> Gyilkossági ügy: felfüggesztették Gál Roland párttagságát – adta hírül Kósa Lajos
> Gyilkossági ügy: újabb gyanúsítotton kattant a bilincs

Hírmix: a nap hírei egy helyen 

20:49 Elsötétülés: majdnem gyalogosgázolás történt a kábelhiba miatt  >>

17:07 Tábori klíma: eső, meg eső, és eső, aztán eső >>

16:24 Országos csúcsrajáratás: a legtöbbet idézett vidéki portálok közt a Castellum >>

11:34 SzeKa: ordító egér járja be Európát >>

10:36 Zsaruhír: más kártyájával vásárolt – és szenzációs mesét körített hozzá! >>

9:06 Égigérős képpel kezdünk – szép napot, jó hetet Dunaújváros! >>
 

 

> Követni szeretnélek titeket a nagy közösségin (katt!)
> Vészhelyzetet jelentenék, bekapcsolódnék a VéD-be (katt!) 

 

 

Nélküled nincs tovább!

Támogasd a Castellum működését az alábbi bankszámlaszámra utalva:


Bankszámlaszám: 10918001-00000063-65250016

Kommentek