Röplabda: esélyt sem adtunk a Debrecennek

Öcaline • 2016. február 5. 15:28 • Sport 0 7

Egyértelmű esélyesként készült a Debrecen elleni erőpróbára a Dunaferr SE röplabda csapata, s a mérkőzés minden ízében vissza is igazolta az előzetes várakozásokat a labdacsarnokban tegnap este. Együttesünk simán, 3-0 arányban győzött úgy, hogy az alföldi alakulatnak még a szettgyőzelemre sem nyílt esélye. Csak így tovább fiatalok!

Minden a mieink mellett szólt a Dunaferr SE és a Debrecen alakulatának találkozóján a férfi röplabda bajnokság csütörtöki játéknapján: együttesünket a középmezőnybe röpítette az elmúlt hetek többnyire jó teljesítménye, az ellenfél a tabella sereghajtója, ráadásul az összecsapásnak a Dunaújváros Sportcsarnok labdacsarnoka adott otthont csütörtökön este.

Nem is bíztak semmit a véletlenre Tomanóczy Tibor tanítványai, hiszen már a meccs elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, és remek támadójáték mellett hatékony védőmunkával jelezték, mindenképpen itthon kívánják tartani a bajnoki pontokat. A szett elején elhúzott a Dunaferr, és lényegében megingás nélkül, 11-re be is húzta az első részsikert (1-0).
A következő felvonásban sem találta a mieink támadójátékának ellenszerét a minden tekintetben gyengébb mutatókkal bíró debreceni alakulat, és bár ekkor picivel enyhült a hazai szorítás, de a sikert nem fenyegette veszély. Ennek nyomán 13-ra nyerte a szettet alakulatunk, így nagy lépést tett a sima győzelem felé (2-0)
Szinte pepitában ismétlődött a képlet a következő játékban is, pár pontocska után masszív fölényre tett szert a Tomanóczy-legénység, a hazaiak nyomását csak percekig bírták az egyre bizonytalanabb vendégek, még az utolsó szettben is meglett a tíz közte (25-15), így végül magabiztos, 3-0 arányú hazai győzelemmel ért véget az összecsapás.

Szép volt fiúk – csak így tovább Dunaferr!