Jégkorong: meccs a sírból – de sajnos vereség a vége a Csíkszereda ellen

Öcaline • 2016. január 22. 20:47 • Sport 0 3

Háromgólos hátrányból állt föl, és mentette egálra a rendes játékidő utolsó percében a meccset a DAB jégkorong csapata. Együttesünk ezúttal a Csíkszereda gárdája ellen lépett jégre a Dunaújvárosi Jégcsarnokban a MOL Liga mai játéknapján, és bár jelentős előnyt adott a székely alakulatnak, és bár a folytatásban felcsillant a győzelem lehetősége, hosszabbítás után 4-3 arányú vereséget szenvedett Lee Gilbert alakulata.

A Brassó elleni sovány siker – és a hasábjainkon is megénekelt gólképtelen játék – után újabb fenyegető feladattal nézett szembe a DAB jégkorong csapata a MOL Liga küzdelmei során: az SC Csíkszereda gárdája vendégeskedett a Dunaújvárosi Jégcsarnokban. Csapatunknak a rájátszásba jutás matematikai esélyének fenntartásához égető szüksége lett volna a győzelemre, így nagyon fogadkoztak játékosaink, hogy a barcasági alakulat után megtörik a csíkiak lendületét is.

Sajnos az első harmad alaposan rácáfolt az elvárásokra: a játékrész elején ugyan többször is veszélyeztetett a Gilbert-legénység, de a csíki gárda rendre visszaverte a mieink kísérleteit, majd következett a visszacsapás a harmad derekán. A 10. percben hátrányból, majd nem egészen két minutummal később előnyből is kapitulált a DAB-védelem, magabiztos előnyhöz jutottak a vendégek (0-2). És ezzel még nem volt vége a mieink vesszőfutásának, hiszen a 15. percben újra villant a Csík orosz egysége, és egy újabb előnyös figura végén tovább növelte előnyét a székely alakulat (0-3).
A masszív vendégvezetés óvatosabb játékra ösztökélte a mieinket, ráadásul fegyelmezettebben és koncentráltabban is harcolt a DAB a második harmadban, sok ígéretes támadás után már tényleg csak a gól hiányzott a DAB-tábor boldogságához. A Csíkszereda az előny őrzésére rendezkedett be, masszív fölénybe került csapatunk, és a 32. percben megtört a jég – a hosszú kihagyás után visszatérő McCann avatta föl Peksa ketrecét. A szépítés után is lendületben maradt a DAB, de a harmadban már nem sikerült tovább zárkózni, igaz, a csíki előny sem nőtt szerencsére (1-3).
Mindent egy lapra feltéve harcolt csapatunk a befejező játékrészben, és bár mindkét oldalon több helyzetet láthattak a nőzők, a háló rendre érintetlen maradt a harmad derekáig – akkor viszont rezdült, nagyon is: a lendületesen játszó Peterdi váltott gólra egy előnyt az 51. percben, és már csak egy találatra álltunk az egyenlítéstől (2-3). Az egalizálás érdekében nagy hajrát nyitott Lee Gilbert alakulata, és bár több ziccer is akadt, ezek rendre kimaradtak – miközben vészesen fogytak a percek. A fináléra kapusát lehozva harcolt a DAB, és ez a kísérlet végre (hihetetlen, pedig igaz!!!) eredményt hozott: a 60. perc derekán ismét Pedró villant, és ezúttal a befejezés is sikerült – 3-3-ra hozta a sírból a meccset az Acélbikák gárdája!
A folytatás eszetlen nagy küzdelmet hozott, ráadásul a DAB lélektani előnye mellett említést érdemel az a momentum is, hogy Peksa 10 perces fegyelmi büntetés miatt elhagyta a csíki ketrec előterét – ám ez is kevés volt a boldogsághoz. Az őrjítő csatát egy újabb "orosz" góllal 4-3 arányban a Csíkszereda nyerte – nagyon kár a végéért.

Dunaújvárosi Acélbikák – Sport Club Csíkszereda
4-3 hosszabbítás után
(0-3, 1-0, 2-0, 0-1)

A DAB gólszerzői: Peterdi 2, McCann.

Hírmix: a nap hírei egy helyen

20.47 Jégkorong: meccs a sírból – de sajnos vereség a vége a Csíkszereda ellen >>

17.37 EHF Kupa: két meccs itthon a Kohásznak! >>

17.25 Csipke és Fazék: lehetetlen szülinapi >>

16.27 Napi Nókomment (27.): Megoldás >>

15.32 SzeKa: Az alaptörvény újabb módosítása: Minden hatalmat Orbán Viktornak? >>

12.24 Petra és A Dal: célegyenesben – és támogatásban bízva! >>

10.33 Kézilabda: komoly küzdelemre készen a Kohász >>

10.11 Makronauta: Avokádókrém >>

9.28 Baleset: zebrán gázoltak gyalogost tegnap sötétedés után... >>