Futsal: egy félidő a pokolban – és el is úszott a meccs az MVSC ellen

Öcaline • 2016. január 11. 21:23 • Sport 0 2

Alaposan megérezte a sérült játékosok hiányát a Dunaferr DF Renalpin gárdája a futsal bajnokság mai játéknapján: együttesünk nem tudott felpörögni a Berettyóújfalu elleni rangadó első félidejében, és azt taktikusan ki is használta a címvédő – a 2-1 arányú vendéggyőzelem nyomán a két csapat helyet is cserélt gyorsan a bajnoki tabellán.

Komoly és kiélezett rangadóra készült az MVSC Berettyóújfalu ellen a Dunaferr DF Renalpin futsal csapata.  A tét a bajnoki egységek megszerzésén túl a dobogós pozíció megtartása volt, és bár csapatunk dolgát több sérült játékos – köztük leginkább a Horváth-tesvérek – hiányzása nehezítette, a győzelem reményében várta a bajnoki címvédőt Fehér Zsolt alakulata a Dunaújváros Sportcsarnokban.

Sajnos az első játékrész nem igazolta vissza az elvárásokat: míg a vendégek keményen beleálltak a meccsbe, több formás támadással igazolva már-már legendás összeszokottságukat, a mieink nem pörögtek föl az első félidőben. Ennek nyomán egyáltalán nem volt meglepő, hogy nemcsak a helyzetek számán és kidolgozottságán, hanem idővel az eredményen is meglátszott a különbség: hiába volt a kapuban Hegedüs a csapat legjobbja – egyébként a meccs végéig –, a 11. percben egy kiválóan helyezett közeli bombával szemben már ő is tehetetlen volt, vezetést szerzett az MVSC (0-1).
A gól után nagyobb tempóra váltott együttesünk, de a Berettyó is fölvette a csapásszámot, sőt, a szép kombinációk gyakran okoztak zavart a Dunaferr védelmében – szemre is tetszetősebben, hatékonyabban játszott a címvédő a meccs ezen periódusában is. És véletlenek a futsalpályán sincsenek: egy sakk-matt helyzet után a játékrész hajrájában megduplázta előnyét a címvédő; 0-2-vel, sajnos egyáltalán nem érdemtelen vendégvezetéssel indulhattak szünetre a csapatok.

A látszat csal, nem a Dunaferr uralja a meccset A látszat csal, nem a Dunaferr uralja a meccset

A második felvonásban nagyon igyekezett szépíteni az álláson a DF, de játékunkból hiányzott az átütőerő és a lendület, sőt, olykor bosszantó technikai hibák miatt foghatta a fejét Fehér Zsolt vezetőedző. Ezzel együtt az első félidei pokoljárásnál sokkal többet támadott csapatunk, Hosszú sistergő bomba utáni kapufája, majd egy újabb gólvonalról mentett Dunaferr-ziccer jelezte, hogy még nem lefutott a meccs, ugyanakkor az ellenfél kontrái továbbra is életveszélyesek voltak.

Még ez a helyzet is ki tudott maradni! Még ez a helyzet is ki tudott maradni!

Kemény, harcos ütközet kerekedett, de csak nem akart megszületni a szépítő hazai találat – ahhoz egy elemi hiba kellett, egy Dunaferr-lövést lepacsizott az egyik védő a büntetőterületen belül, a jogosan megítélt hetest Schrancz bombázta az elmozduló kapus mellett a háló torkába a 36. percben (1-2)
Az utolsó percek folyamatos hazai fölényt és ritka nagy izgalmakat hoztak, ziccert is hibázott csapatunk, de egalizálni már nem sikerült – a vendégek összességében megérdemelten rabolták el az értékes bajnoki egységeket. Győzelmével a Berettyóújfalu megelőzte csapatunkat a bajnoki tabellán, az alföldi gárda dobogós pozícióba lépett, a Fehér-legénység negyedik helyről várhatja a folytatást.

Hiányzók ide, sérülések oda – egy ilyen kaliberű csapatnak egy teljes félidőt ajándékba adni: nagy luxus.