Futsal: sovány diadal a kupában – még meleg lehet a visszavágó

Öcaline • 2016. január 7. 20:42 • Sport 0 6

Inkább küzdelmes, mint kirobbanóan színvonalas meccsen aratott 2-1 arányú győzelmet a futsal Magyar Kupa sorozatában a Dunaferr DF Renalpin gárdája a sportcsarnokban ma este. A győzelem ok, a kevés kapott gól szintén, de a Swietelsky Haladás VSE otthonában rendezendő visszavágó kutya kemény lesz, már most szólok.

Érdekes helyzet, éppen a nemrégiben gólzáporos meccsen 8-7-re legyőzött Szombathely gárdáját látta vendégül a Dunaferr a naptári év első összecsapásán – igaz, ezúttal nem a bajnoki sorozatban, hanem a Magyar Kupa küzdelmei során feszült egymásnak a két együttes. Azt tudva, hogy két meccs dönt a legjobb négy közé jutásról, óvatosan, elsősorban a védekezésre koncentrálva kezdtek a csapatok a sportcsarnokban, az első ígéretes helyzeteket a Haladás alakította ki – a mieink védelme ekkor még nagyon átjárhatónak tűnt, vendégek a gyors kontrákkal többször is zavarba ejtették az év eleji formát mutató Dunaferrt. Szerencsére Reveland több bravúrral tartotta meccsben a csapatot – és ahogy az ilyenkor lenni szokott, a sok kimaradt vendéghelyzet után a DF gárdája szerzett vezetést: Schrancz okos megoldása után Horváth lőtte ki a hosszú alsót a félidő derekán (1-0).
A gól után felpörgött a meccs gépezete, a Hali az egyenlítésért küzdött, a mieink az előny növeléséért csatáztak, itt is, ott is akadt nagy ziccer – találatot viszont szerencsére a Dunaferr mellett jegyezhettünk: Klacsák szerzett labdát egy szombathelyi pontrúgás után, szép meglódulása és mesteri átadása után Hosszú fejezte be gólt érően a támadást (2-0). A játékrész végén ismét a vendégek percei következtek, de sikerült hatástalanítani a kísérleteket – ha nem is átütő, de mindenképpen meggyőző hazai vezetéssel következhetett a szünet.
Amilyen gyakran szorult defenzívába az első felvonás során, olyan lendülettel kezdte a másodikat a Dunaferr – ám mind a mieink helyzetei, mind az ellenfél kísérletei kimaradtak (pedig bőven akadt ziccer mindkét oldalon), így sokáig nem változott az eredmény. A meccs hajrájára fordulva aztán szépített a Haladás – Németh jól helyezett lövése talált utat a hazai kapuba (2-1).
Az utolsó percekben is küzdelmes, nyílt sisakos csatát láthatott a közönség, és bár az utolsó percekben előbb Hosszú került ziccerbe, majd egy egyéni akció végén Fekete hagyta ki a kihagyhatatlant, az eredmény már nem változott – a győzelmet bezsebelte együttesünk az évnyitón, de a 2-1 arányú dunaújvárosi siker nem tűnik túl acélosnak a január 20-án esedékes szombathelyi visszavágó előtt.

Kutya kemény lesz, majd ne mondjátok, hogy nem szóltam.

Dunaferr DF Renalpin FC – Swietelsky Haladás VSE
2-1
(2-0)

A Dunaferr gólszerzői: Horváth, Hosszú.

A város egyetlen pártfüggetlen, ám rendkívül kritikus, néha nagyon szórakoztató, ugyanakkor merészen pikírt híroldalának működése tőled is függ.
Minden forint számít! A támogatás technikai hátterét az Ökologistic Környezetvédelmi Alapítvány biztosítja számunkra. A