Kézilabda: félgőzzel is sima siker az itthoni évnyitón

Öcaline • 2016. január 6. 20:28 • Sport 0 9

Nem szaggatta szét az istrángot a Mosonmagyaróvár elleni meccsen a DKKA női kézilabda csapata a sportcsarnokban ma este, de amikor kellett, összekapták magukat a csajok – a vége így is sima, 31-24 arányú diadal lett, és az eredmény az ellenfélre nézve nagyon hízelgő.

Nem titkoltan a magabiztos győzelem reményében várta a Mosonmagyaróvár elleni csatát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia gárdája, ugyanakkor az sem volt kérdés, hogy a Zovko-alakulat már fél szemmel a hát végén esedékes Siófok elleni kupameccsre sandítva készült a bajnoki összecsapásra a sportcsarnokban ma este. A meccs egyúttal a naptári év első hazai találkozója volt, ezzel együtt nem úgy kezdődött, ahogy a csapat és a drukkerhad előre megálmodta: az első játékrész elején nemhogy tartotta magát a lelkes vendégcsapat, de némi meglepetésre a 10. percben a vezetést is átvette (4-5). A folytatásban összekapta védelmét a Kohász, sikerült fordítani is Szalai fontos találatai lévén, de a várt-remélt sima győzelemtől ekkor még messze állt a csapat (9-7). A játékrész második felében ha lassan is, de biztosan elhúzott együttesünk, a hajrában végre gyors kontrákat is láthatott a Kohász-tábor, így a szünetre már biztos, 17-11 arányú dunaújvárosi vezetéssel mehettek a csapatok.
A második felvonás elejébe picit belealudta csapatunk, de a folytatás már az elvárt dunaújvárosi fölényt hozta: egy remek sorozat után tízre nőtt a két együttes közti különbség (23-13). Amilyen szépen ment a szekér a második félidő derekáig, annyira visszavett a tempóból a Kohász a meccs végére – a biztos győzelem, és a már említett kupa miatt érthető "pihentetés" okán rengeteg cserével élt Zovko mester, és ez meg is látszott a csapat mutatóin. A lelkesen küzdő, fiatal óvári alakulat előbb hat-hét gólra közelítette a Kohászt, majd némi meglepetésre már-már lőtávolon belülre küzdötte magát (28-24).  Szerencsére időben kapcsolt csapatunk, és az utolsó három  gól mindegyikét hazai játékos jegyezte – így végül a hullámvölgyek ellenére is biztos, 31-24 arányú sikernek örülhettek a kohászlányok.

Az persze, hogy a Siófok ellen mire megyünk, nagy kérdés – de az már egy másik meccs lesz, legalábbis nagyon remélem!

Dunaújvárosi Kohász KA – Mosonmagyaróvár
31-24
(17-11)

A Kohász gólszerzői: Kovács 9, Vincze 5, Takács D. 4, Azari 3, Triscsuk 3, Szalai 2, Klujber 2, Bulath, Hajtai, Kamper.

A város egyetlen pártfüggetlen, ám rendkívül kritikus, néha nagyon szórakoztató, ugyanakkor merészen pikírt híroldalának működése tőled is függ.
Minden forint számít! A támogatás technikai hátterét az Ökologistic Környezetvédelmi Alapítvány biztosítja számunkra. A