Jégkorong: hosszabbítás után – de megint vereség a vége

Öcaline • 2016. január 5. 20:42 • Sport 0 1

Még a szerencse is elpártolt a DAB jégkorong csapatától, ezúttal remekül küzdött és hosszabbításig húzta, de végül 2-1 arányú vereséget szenvedett csapatunk az Újpest otthonában a MOL Liga mai játéknapján.

Minden pont számít, és persze az utolsó pillanatig él a remény rájátszásra – ezzel a tudattal lépett pályára az Újpest jegén az Acélbikák alakulata ma este a MOL Liga sorozatában. Keményen bele is állt a meccsbe Lee Gilbert együttese, és bár mindkét oldalon sok helyzet alakult ki, a kapusok is remekül muzsikáltak, a védelmek is jól zártak, a harcos, de viszonylag sok hibával tarkított első harmad gól nélkül ért véget. Nem úgy a második: egy perc sem telt el a felvonásból, amikor Durak és Vazan összjátéka végén végre gólnak örülhettek a DAB drukkerei (0-1)
A dunaújvárosi vezetés nyomán persze magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a vendéglátók is, de jól zárt a DAB-védelem, az újpesti támadások rendre megakadtak, illetve Duschek továbbra is remekül teljesített a Bikák ketrece előtt. Egészen a 33. percig tartott a hazai gólcsend, ekkor viszont Dömötör révén egyenlített az UTE, kezdődhetett újra az idegek csatája. Ebben is jelesre vizsgázott a Gilbert-legénység, mert bár többször is fölénybe kerültek az újpestiek, újabb gól már sem a harmadban, sem az utolsó rendes játékrészben nem esett.
1-1 után következhetett a hosszabbítás, amely aztán a liláknak sikerült jobban: a 63. percben Hegyi vette be a dunaújvárosi kaput, és bár a pontrablás sikerült, mégsem lehetünk maradéktalanul boldogok: hosszabbítás után ugyan, de 2-1 arányban az Újpest nyerte a DAB szempontjából létfontosságú találkozót.
A mieinknek meg marad a sovány vigasz: nagyot küzdöttek, hősiesen véreztek el.

UTE – Dunaújvárosi Acélbikák
2-1 hosszabbítás után
(0-0, 1-1, 0-0, 1-0)

A DAB gólszerzője: Durak.

A város egyetlen pártfüggetlen, ám rendkívül kritikus, néha nagyon szórakoztató, ugyanakkor merészen pikírt híroldalának működése tőled is függ.
Minden forint számít! A támogatás technikai hátterét az Ökologistic Környezetvédelmi Alapítvány biztosítja számunkra. A