Jégkorong: sovány sansz után csúnya vereség a Ferencváros otthonában

Öcaline • 2015. december 29. 21:28 • Sport 0 6

Bár a meccs elején még vezetett, aztán a második harmadban is maradt némi esély a fordításra, a végén súlyos, 7-2 arányú vereséget szenvedett a Ferencváros ellen a DAB jégkorong csapata a MOL Liga mai játéknapján. Ha jól számolom, innen már csoda kell a rájátszáshoz.

Életbevágó meccs, igazi "hatpontos" összecsapás várt ma az Acélbikák gárdájára a Ferencváros otthonában – az olyannyira áhított rájátszásért folytatott versenyfutásban éppen zöld-fehérek számítanak az egyik vetélytársnak. A tétnek megfelelő lendülettel vágott a csatának a DAB, ráadásul Busbacher gólja a 2. percben szintén azt igazolta, komolyan gondolta csapatunk a pontrablást a fővárosból (0-1)
Sajnos a folytatás már az elmúlt hetek mélyrepülését idézte: szinte azonnal egyenlítettek a Sasok, majd a harmad derekára a vezetést is átvették (2-1). A harmad második felében is a hazaiak dominálták a játékot, ráadásul két újabb találattal keserítették a DAB drukkereit – a lefújásra így három gólra nőtt a különbség (4-1).
A hosszú kihagyás után újra kezdőként nevezett Lindoff helyett Duschek állt a Bikák ketrece elé, és bizony úgy tűnt, a második felvonásban rendezi a sorokat a Gilber-legénység – nem elég, hogy Borbás révén kettőre zártunk a 23. percben, de a mezőnyjátékban is semmivé foszlott a Fradi fölénye (4-2). A zártabb védelem nyomán a hazai kísérletek rendre elhaltak – és bár a harmad végéig nem sikerült közelebb kapaszkodni, maradt némi esély arra, hogy az utolsó felvonásban fordítson együttesünk.
Nos, pont ez a remény szállt el villámgyorsan a befejező játék elején: öt percig még bízhattunk a csodában, de aztán már nagyon nem – két perc alatt kétszer is betalált a végül három gólig jutó Luomala vezérletével vitézkedő Ferencváros, ezzel el is döntve az oly fontos ligapontok sorsát (6-2). Az, hogy a legvégén még egy gólt szerzett a hazai gárda, már nem osztott, nem szorzott – 7-2 arányú, súlyos vereség lett a vége.

És innentől lehet matekozni – ha jól számolom, nagy adag csoda kéne a playoff-pozícióhoz, márpedig ez pont az a sportág, ahol ha vannak is, de nagyon ritkák a csodák.

Ferencvárosi TC – Dunaújvárosi Acélbikák
7-2
(4-1, 0-1, 3-0)

A DAB gólszerzői: Busbacher, Borbás.

A város egyetlen pártfüggetlen, ám rendkívül kritikus, néha nagyon szórakoztató, ugyanakkor merészen pikírt híroldalának működése tőled is függ.
Minden forint számít! A támogatás technikai hátterét az Ökologistic Környezetvédelmi Alapítvány biztosítja számunkra. A