Arany: 30 éves a rajz tagozat - ünnepi menü a jubileumon

Öcaline • 2015. december 7. 18:21 • Oktatás 0 66

Több eseményt is időzített a jeles jubileumra az Arany János iskolában: a közelmúltban Pleidell 100. címmel tankerületi vizuális kultúra versenyt rendeztek, kedden pedig ünnepi kiállítással koronázandó tehetségnapra várják a vendégeket!

Ünnepi események egész sorával emlékeznek az emelt szintű rajz speciális képzés, vagyis a rajz tagozat 1986 őszi kezdetére az Arany János iskolában: a jubileumi, 30. tagozatos tanév alkalmából több városi, térségi szintű programra is várták/várják a vizuális kultúra iránt érdeklődőket, a valahai tagozatosokat, a művészeti táborok és programok résztvevőit.

Alkotó energiák Alkotó energiák

Mielőtt az események taglalására térnénk, következzen egy röpke múltidéző – néhány beszédes adattal: eddig 22 osztály végzett a művészeti tagozaton, az emelt szintű képzésben résztvevő diákok mintegy negyede tanult tovább képzőművészeti szakközépiskolákban – közmondásos volt, hogy több országos hírű "kisképző" intézményben akadtak kifejezetten "dunaújvárosi osztályok", vagyis olyan közösségek, amelyek alapját az Aranyból kikerült végzősök adták. A mostani program szervezői is örömmel büszkélkednek azzal a Castellum.do műhelyéhez eljuttatott összegzésben, hogy a már alkotói tevékenységet folytató tanítványaik egyre többször és többen mutatkoznak be városunk különböző kiállításain is. A konklúzió is vitathatatlan: "A három évtized alatt Dunaújváros művészeti életében meghatározó tényező lett intézményünk, mely a régió vizuális nevelésének központjává vált."
Mindezek után lássuk az eseményeket: a 30 éves a rajz tagozat Pleidell 100. címmel rendezett tankerületi vizuális kultúra versenyt a közelmúltban 7-8. évfolyamos, művészetet kedvelő gyerekeknek Pleidell János festőművész születésének 100. évfordulója alakalmából (összeállításunk illusztrációit a megméretésen és az eredményhirdetésen készült képekből válogattuk). Mint köztudott, a neves festő életének utolsó éveit városunkban töltötte, munkásságáért 2005-ben Dunaújvárosért Díjat kapott. Az önkormányzati támogatással rendezett, elméleti kérdésekből, valamint alkotó munkából álló versengést Pásztor Bertalan író, nyugalmazott pedagógus nyitotta meg. A Pleidell hagyaték örökösei, Akucs Attila és felesége három akvarellt ajánlott fel a győztes gyerekek díjazására – a megméretés során külön szerepeltek a térségi, valamint az Aranyból a tagozatos és nem tagozatos indulók, valamint több különdíj is gazdára talált.

Pleidell-akvarell a legjobbak jutalma! Pleidell-akvarell a legjobbak jutalma!

Íme, az eredmények: 

1. helyezett:
Gombos Dóra (Móricz); Tóth Barbara (Arany – rajz tagozatos kategória); Ködöböcz Mónika (Arany – nem rajz tagozatos kategória)

2. helyezett:
Takács Gréta (Széchenyi Zsigmond iskola – Baracs); Szabó Leila (Arany – rajz tagozatos kategória); Popán Dominik (Arany – nem rajz tagozatos kategória)

3. helyezett:
Godányi Lívia (Dózsa); Varga Dorina (Arany – rajz tagozatos kategória)

További díjazottak:
Vörös Kíra (Vasvári); Vámi Milán (Móricz);  Fekete Luca (Arany)

Gratulálunk az összes díjazottnak!

Díjazottak büszke közössége! (Fotó: Arany iskola) Díjazottak büszke közössége! (Fotó: Arany iskola)

A következő nagy mérföldkő a jubileumi sorozatban a Jubileumi Tehetségnap lesz december 9-én, szerdán délután. A honlapunkhoz eljuttatott kedvcsináló szerint az ünnepi kínálatot három jeles esemény színezi: 14 órától rendezik az Arany mester fantázianevű rajzversenyt, ezzel párhuzamosan érdekes technikák kipróbálására várják az ifjú tehetségeket.
A verseny és a foglalkozás után az egész programsorozatot jubileumi kiállítás koronázza: a 30 éves a rajz tagozat című tárlatot 16 órától láthatják a vendégek az Arany Galériában; a gyűjtemény az elmúlt évtizedek legszebb munkáiból nyújt keresztmetszetet!

A tehetségnapra és a tárlatra minden érdeklődőt, öregdiákot, művésszé lett vagy művészetkedvelőnek megmaradt hajdani növendéket nagy-nagy szeretettel várnak – hadd ünnepeljenek együtt!

(Címlap- és nyitóképünk Szabó Zsófi 2. c osztályos tanuló festménye!)

A város egyetlen pártfüggetlen, ám rendkívül kritikus, néha nagyon szórakoztató, ugyanakkor merészen pikírt híroldalának működése tőled is függ.
Minden forint számít! A támogatás technikai hátterét az Ökologistic Környezetvédelmi Alapítvány biztosítja számunkra. A

10918001-00000063-65250016

számlaszám UniCredit-es, a megjegyzés rovatba ajánlott beírni, hogy "Castellum.do".

> Követni szeretnélek titeket a nagy közösségin (katt!)
> Vészhelyzetet jelentenék, bekapcsolódnék a VéD-be (katt!)

Kommentek