Jégkorong: a vége (nagyon) szép volt, fiúk!

Öcaline • 2015. április 8. 20:59 • Sport 0 1

Otthonában győzte le A-csoportos ellenfelét a krakkói divíziós vb-re készülő magyar jégkorong válogatott: Ausztria-Magyarország 2-4, és nem szokásom, de kivételesen minden momentumnál említem majd a dunaújvárosi vonatkozásokat.

Ott hagytam abba tegnap délután, hogy csoda kell(ene) a dunaújvárosi felnőtt jégkorong feltámadásához, igen ám, de ma egy újabb csoda-kísérlet várt a sportág szerelmeseire, mégpedig Ausztriában. A magyar válogatottat fogadta az osztrák nemzeti együttes, és hogy miért kellett csoda a győzelemhez? Két tételben jöhet a válasz: az egyik, hogy a sógorokat eggyel magasabb osztályban jegyzik – Ausztria jelenleg a világelit, vagyis az A-csoport tagja. A másik egy sporttörténelmi ténye: egy emberöltőnyi ideje, 1977 óta, azaz 38 esztendeje (!) nem sikerült győzni ellenük. Sose. Egyszer se. Sehogy se.
És a mai meccsen is sokáig úgy tűnt, nem szakad meg a sorozat, hiszen az első játékrészben borzalmas hibákat vétett a magyar válogatott, a kapura lövési arány is siralmas volt, az osztrákok kétszer betaláltak – a második gól a 19. minutumban, ritka szerencsétlen módon esett –, sima ügy, van ilyen, de legalább gyakorol a csapat: 2-0, ebből se lesz vérbíró hajnózás a végén, gondoltam.
A második felvonásra picivel összeszedettebben ment ki a válogatott, és bár a 32. percben Kóger szépített, de továbbra is a hazaiak dominálták a játékot (2-1). A Chermomaz-alakulat ebben a periódusban elsősorban a védelem miatt érdemelhet dicséretet, az eredmény tartásában Rajna Miklós (ex-Acélbika, dunaújvárosi nevelés) vállalt főszerepet. Ami nem ment két harmadik, az sikerült a harmadikban: a pályája első éveit szintén városunkban töltő Magosi Bálint kapuvasa jelezte, hogy nem adta föl a csapat, majd a hazai pályafutását az Acélbikák keretében kezdő Metcalfe Tyle egyenlített egy bődületes bombával (2-2). Még ki sem örvendeztük magunkat, máris megszületett a harmadik, Hári János emlékezetes góllal fordított – előbb elfektette az osztrák kapust, majd pimaszul a ketrecbe csúsztatta a pakkot – vezettünk (2-3).
Innentől a sógorok futhattak az eredmény, a mieink taktikusan őrizték az előnyt, veszélyes kontrákkal is kísérleteztek, végül hét másodperccel a lefújás előtt egy üreskapus góllal biztosították be győzelmüket. Az elkövető Benk Adrás, aki, minő véletlen, szintén városunkban ismerkedett meg a sportággal. 4-2 arányban nyert Magyarország, a győzelemből Pozsgai és Mestyán révén két jelenlegi Acélbika is kivette a részét. Upsz, majd' elfelejtettem: a meccs legjobb magyar játékosa Rajna Miklós lett!
A vége nagyon szép volt, fiúk, jár a nagy-nagy gratuláció – és bár egy meccsből a vb előtt másfél héttel túl sok következtetést nem szabad levonni, a tény magáért beszél: 38 év után győztünk egy most A-csoportos ellenféllel szemben, ez mindenképpen biztató!

(Folyt. köv. a Tüskecsarnokban április 10-én, pénteken 19.00 órától, szintén Ausztria lesz az ellenfél!)