Jégkorong: ezúttal kevés volt

Öcaline • 2014. december 7. 20:35 • Sport 0 0

Nem sikerült megismételni az Újpest elleni kirobbanó játékot, sőt, a meccs nagy részében a vendéglátók akarata érvényesült a Debrecen és a Dab.Docler találkozóján a MOL Liga mai játéknapján: nagy skalpot szereztek, 4-2 arányban győztek a hazaiak – nekünk meg lett egy újabb méretes tanulság.

Az Újpest hasábjainkon is zengetett magabiztos legyőzése után két nappal újabb komoly feladat várt az Acélbikák alakulatára a MOL Liga sorozatában ma este: az otthon mindenkire veszélyes, egyre lelkesebb közönséggel bíró Debrecen jegén vendégszerepelt csapatunk. Ráadásul nem is a mieink szája íze szerint kezdődött a találkozó: a 6. percben Sijka mattolta a DAB védelmét (1-0). Szerencsére a debreceni gól a mieinket is nagyobb csapásszámra ösztökélte – a 18. minutumban Nagy Richárd talált a hazai ketrecbe. A fordulás után visszatért a világ rendje, gondolhattuk, hiszen az egyre otthonosabban mozgó Eskelinen is betalált, átvette a vezetést a Dunaújváros (1-2).
Igen ám, de a Debrecen sem adta fel, sőt: a 33. minutumban Berta előnyből egyenlített, majd az orosz egység is villant, Kaskov alig egy perc múlva már a hazaiakat juttatta előnyhöz (3-2). És ami sikerült itthon az Újpest ellen, az nagyon nem jött össze idegenben: a harmadik játékrész derekán egy fórt újra Sijka váltott gólra, míg a mieink hiába rohamoztak, nem sikerült bevenni a debreceni kaput.
A meccset tehát 4-2 arányban a hazaiak nyerték, nekünk meg lett még egy fontos tanulság: hiába a tabella vezető pozíciója, hiába a pénteki sima sika – az idei ligasorozat tényleg olyan, hogy soha senki nem mehet biztosra senki ellen. Mert megjárja.