Kézilabda: kettős győzelem az EHF Kupában!

Öcaline • 2014. november 23. 19:16 • Sport 0 1

Kiütéses diadalt aratott a Vardar otthonában a DKKA női kézilabda csapata az EHF Kupa visszavágóján Szkopjéban ma este. Együttesünk 30-15 arányban múlta felül ellenfelét – és így kettős győzelemmel, magabiztosan jutott tovább a nemzetközi sorozatban.

A hasábjainkon is zengetett 28-20-as "odavágó" után az újabb győzelem reményében utazott Macedóniába a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese. Mátéfi Eszter azzal a reménnyel küldte harcba lányait az EHF Kupa harmadik fordulójának ma délutáni visszavágóján, hogy az ellenfél játékerejének – és gyenge pontjainak – ismeretében kettős győzelemmel lép tovább csapatunk a nemzetközi sorozatban.
Hát sikerült, finoman fogalmazva: a Kohász ugyanis villámrajtot vett, és bár volt egy hullámvölgy a félidő derekán, már a szünetre eldőltek a nagy kérdések. Csapatunk feszes és hatékony védekezése, valamint gyors lerohanásai révén meggyőző, hét gólos vezetéssel vonulhatott pihenni (6-13), és ezzel egyértelműsítette azt is, hogy esélyt sem ad fiatal, lelkes ellenfelének a továbblépésről szőtt álmok dédelgetésére.
A második félidőben ráadásul nem kapcsolt vissza a Kohász gépezete, a feszes védelem mellett a gyors kontrák is folyamatosan gólokat hoztak a konyhára – tíz perccel a vége előtt már csak az volt a kérdés, kijön-e tízből a Vardar, illetve lő-e harmincat a remek formát mutató, az utolsó percig igen-igen agresszív Kohász. Végül mindkét kérdésre igen lett a válasz: csapatunk kiütéses, 30-15 arányú diadallal, így összesen két fölényes győzelemmel várhatja következő ellenfelét az EHF Kupában.
Szép volt, csajok – jár a nagy-nagy gratuláció!

WHC Vardar – DKKA
15-30
(6-13)

A Kohász gólszerzői: Bulath 5, Takács B. 4, Triscsuk 4, Azari 3, Berta 3, Hosszu 3, Ács 2, Ferling 2, Vincze 2, Rádl, Kamper.