Futsal: esély sem volt most sajnos

Öcaline • 2014. október 20. 21:10 • Sport 0 0

Bár a győri vezetés után egyszer még kiegyenlített a Rába ETO otthonában rendezett meccsen a Dunaferr DF Renalpin alakulata a futsal bajnokság mai játéknapján, a folytatásban csak a tabella éllovasa lőtt gólt. A vége 6-1 lett a vendéglátók javára, csapatunk nem tudta megnehezíteni a favorit dolgát.

Azt persze tudtuk, hogy kutya kemény csata vár Baranyai Pál alakulatára a futsal bajnokság mai fordulójában, hiszen a sorozat egyik esélyeséhez látogatott, a Rába ETO otthonában lépett pályára Dunaferr DF Renalpin együttese ma este.
Az első félidő elejét komoly győri támadások sora és remek dunaújvárosi védőmunka jellemezte, sikerült szűrni a Rába-partiak próbálkozásait, ám a később három találatig jutó Ramon góljával a 13. percben megtört az addigi csend. Erre még válaszoltak a mieink – Szauter volt eredményes –, ám az első félidőben még kétszer mattolta a Dunaferr védelmét a Győr, ezzel nagyjából el is dőlt minden (3-1).
A második felvonásban folytatódott a dunaújvárosi szenvedéstörténet – a kegyetlen győri rohamokra csak elvétve érkezett egy-egy próbálkozás az élvonal újonca részéről. És mivel tíz perc alatt három újabb gombócot berámoltak a győriek, a végén már ők sem szakították szét magukat: így is fölényes, 6-1 arányú hazai siker született; és sajnos nem volt kérdés, melyik a jobb csapat. A mieink tisztesen helytálltak, becsülettel küzdöttek – mára ez ennyire volt elég.