Jégkorong: meghódoltak a Medvék

Öcaline • 2014. október 14. 20:43 • Sport 0 40

Komoly és kemény csata, ahogy vártuk, dunaújvárosi diadallal, ahogy reméltük: 4-1 arányban győzött, megerősítette listavezető helyét a tabellán a Dab.Docler együttese a MOL Liga mai játéknapján a jégcsarnokban. A Miskolc nemes ellenfél volt – de ma esélytelennek bizonyult.

Izgalmas, kemény, hajtós meccset ígért a tabella első és második helyezettjének összecsapása a jégcsarnokban ma este – és a csapatok gondoskodtak is a sportág híveinek sportélményéről: a szezon egyik, ha nem a legjobb meccsét produkálta az Acélbikák és a Miskolci Jegesmedvék alakulata.

Komoly, kemény, nemes csata Komoly, kemény, nemes csata

A dunaújvárosi nyomás a 6. percben érett góllá a frissen igazolt cseh vitéz, Hrdel találatával, majd a 10. minutumban Galanisz révén megduplázta előnyét a DAB (2-0). A második harmad elején még felzárkózott a Miskolc, de újra jött Niká, és visszaállította a két gólos fórt (3-1).

Kalnins ismét remekelt! Kalnins ismét remekelt!
A harmadik harmad eleje meleg volt – mindent egy lapra feltéve rohamozott a Miskolc –, de a mieink a háló előtt remeklő Kalnins és a jól záró védelem révén biztosan őrizték az előnyt, ráadásul ekkor is rendre formás támadásokat vezetett a DAB. Aztán jött egy előnyjáték, meg Hüffner Adrián szépségdíjat bombája a kékről – 4-1, minden eldőlt, ez is maradt a végéig.
Szép volt, srácok, csak így tovább a Kontinentális Kupában is!