Jégkorong: “Pleszkán, Pleszkán!”

Dávid • 2014. október 3. 15:57 • Sport 0 43

5-2 arányú győzelmet aratott a Dab.Docler alakulata az Újpest elleni találkozón a MOL Liga mai játéknapján a jégcsarnokban. A drukkerektől – ritka szép gesztus! – az ellenfél kapusa kapta a legnagyobb ovációt, mégpedig egy  ritkán látható bravúrért. El is meséljük gyorsan, borzongatóan szép jelenet volt!

Egy szépségdíjas dunaújvárosi akció előzte meg a bravúrt, amiről egyelőre nem tudjuk elképzelni, hogy ne pályázzon eséllyel a szezon védése címre. A harmadik harmadban Pavuk iramodott meg az újpesti kapu felé, szép piruettel tisztára játszotta magát, majd önzetlenül az üresen érkező Galanisz elé tálalt; Nika kapásból küldte a pakkot az üresen tátongó kapu torkába. Azaz küldte, de nem ment. Az újpesti hálóőr ugyanis parádés mozdulattal lendített vissza a bárddal – és a gólba tartó lövés irányt változtatott az ütő szárán. Döbbenetes pillanat volt – és persze újra megállapíthattuk, hogy ettől, ezért csodás játék a hoki. Aztán felzúgott a dunaújvárosi tábor – az ellenfél kapusát éltetve: “Pleszkán, Pleszkán!”

A találkozót Szappanos, Kovács, Galanisz, Somogyi és a frissen igazolt cseh légiós, Zbynek egy-egy góljával (két újpesti Elomo-találat ellenében) a Dunaújváros nyerte 5-2 arányban. Pleszkán védésére pedig emlékezni fogunk, nagyon sokáig.

(Fotó: Jégkorongblog)